Mistři z Litvínova a 3 další kluby. Deváťáky čeká zajímavá série turnajů

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Každá iniciativa na podporu mládežnického hokeje je velmi vítaná, jedna taková nedávno vznikla v Litvínově. Právě severočeské město bude dějištěm prvního ze čtyř turnajů hokejistů devátých tříd, na nichž se mladí Chemici budou utkávat s Pardubicemi, Zlínem a Rytíři Kladno.

HokejkaTV

Turnajová série ponese název Sev.en Hockey Cup, a to podle energetické společnosti Sev.en Energy, která stála za jejím zrodem. Do portfolia společnosti totiž spadají jak uhelné lomy u Litvínova, tak elektrárna u Pardubic a teplárny v Kladně a Zlíně. Právě tyto kluby tak vyšlou na turnaje své zástupce.

„Rozhodli jsme se tohoto hokejového složení využít a vymysleli jsme turnaj, který podpoří mládež, český hokej i synergie mezi našimi energetickými provozy. Rozhodně nechceme zůstat jen u jednoho ročníku, ale plánujeme vytvořit tradiční akci na podporu mládežnického sportu,“ uvedla Gabriela Sáričková Benešová, mluvčí skupiny Sev.en Energy.

A o co přesně tedy půjde?

Každý z účastníků přivítá na svém stadionu jeden turnaj. Jejich výsledky se na závěr sečtou a organizátoři vyhlásí celkového vítěze. První díl proběhne už tuto neděli 27. října v Litvínově, druhý 17. listopadu v Pardubicích, třetí 15. prosince ve Zlíně a vyvrcholení přijde na řadu 1. března v Kladně.

Úvodní turnaj zahájí hokejová legenda a olympijský vítěz z Nagana Martin Ručinský, který je patronem a tváří projektu. „Ze svého hokejového mládí si vybavuji, že podobné turnaje byly úplně to nejlepší, co bylo k dispozici. Umožňovaly nám totiž nad rámec běžné regionální soutěže změřit síly s top mužstvy z celé republiky. Hrát takové zápasy bylo pro nás vždycky za odměnu. Z mého pohledu je tedy i turnaj Sev.en Hockey Cup ve čtyřech městech úplně fantastický,“ přiznal Ručinský.

Právě porovnání mezi týmy, které se během sezony nepotkávají, bude pro hokejisty hodně přínosné. „Sami víme, že hokej na Moravě a v Čechách je v některých fázích hodně rozdílný, takže jsme rádi, že se s ostatními potkáme. V Čechách mi hokej přijde takový rychlejší, agresivnější než na Moravě. Ten moravský hokej není horší, ale je zkrátka jiný,“ řekl na tiskové konferenci sekretář a trenér zlínské mládeže Tomáš Jankovič.

Foto: Vojtěch Jurák, hokej.zlin.cz

Jak podotkl, jinak by mladíci Beranů vyzvali protivníky z druhého konce republiky třeba jen na přípravných či vánočních turnajích. „Organizovaně by se mohli potkat až na mistrovství republiky, pokud by se tam někdo z nich dostal. Konfrontaci letos konečně po dlouhé době budeme mít v dorostu, takže když si ji zkusí i deváťáci, bude to jedině dobře,“ uvedl Jankovič.

Všechny týmy patří v žákovské lize mezi ty nejkvalitnější. Litvínov obhajuje loňský titul z kategorie osmých tříd a zatím vévodí Ústecké skupině bez ztráty bodu, Rytíři jsou za ním druzí, Pardubice sídlí na třetí příčce Královéhradecké skupiny a Zlín na druhém místě Jihomoravské skupiny.

Turnajový seriál je určen hokejistům ročníku 2005 a mladším. Účastníci navíc mohou využít několik talentovaných hráčů z jiných klubů v regionu, o nichž třeba uvažují, že by je v blízké době přivedli do své akademie.

„Pro nás je zajímavé, že to není jeden turnaj, ale čtyři. Budeme moci porovnat výkonnost mužstev a zjistit, jestli během sezony stoupá, klesá, případně zůstává stejná. Jsem rád za takovou podporu mládeže, protože všichni víme, že peníze pro rozvoj dětí se špatně shánějí. Vážíme si toho,“ přidal za litvínovský klub Ondřej Weissmann.

Úvodní díl poběží tuto neděli na ledě velké haly Zimního stadionu Ivana Hlinky, a to od devíti hodin až do večera. Zápasy se hrají na třikrát 15 minut, v případě remízy rozhodnou o vítězi samostatné nájezdy.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz