Místo prestižního turnaje jen tréninky. Petr začne s osmnáctkou ve Zlíně

Foto: Karel Švec, Český hokej

Na startu srpna už měli bojovat za mořem na Hlinka Gretzky Cupu. Místo toho hokejisté české reprezentace do 18 let teprve zahájí sezonu úvodním tréninkovým kempem.

partneři českého hokeje

Hlavní trenér osmnáctky Jakub Petr po svém návratu k reprezentacím přišel o vrchol sezony v podobě mistrovství světa, stihl pouze domácí turnaj pěti zemí. U osmnáctky ovšem pokračuje a bude doufat, že v dubnu 2021 už s novým týmem a také asistenty Tomášem Martincem a Radimem Skuhrovcem do Spojených států zamíří.

Pandemie koronaviru zrušila také srpnový Hlinka Gretzky Cup, který se měl v rámci střídání pořadatelství konat v Kanadě. Na náhradním turnaji se evropští účastníci nakonec nedohodli, takže i české mužstvo si na úvodní zápasy počká do druhé poloviny srpna.

V té první se hokejisté ročníku 2003, jejichž největším úspěchem je zisk bronzových medailí z loňského World U17 Hockey Challenge, sejdou pouze na přípravném kempu. Ve Zlíně budou trénovat od pondělí 3. do soboty 8. srpna, dopoledne je čekají oddělené jednotky a odpoledne pak společné.

Na Moravu dorazí celkem 34 hráčů. Ze silných jmen bude chybět Stanislav Svozil, jehož velmi pravděpodobně čekají povinnosti u dvacítky. Naopak další bek David Jiříček a gólman Tomáš Suchánek, kteří se rovněž zúčastnili úvodního kempu nejstarší kategorie, se už k osmnáctce připojí.

Největší zastoupení v nominaci mají akademie Liberce, Mladé Boleslavi a Hradce Králové, z nichž na sraz dorazí shodně po čtyřech hráčích. Tři jsou pak z Plzně, brněnské Komety i z Čechy oblíbeného švédského klubu Lidingö Vikings.

Nominace českého týmu

Brankáři (4):
Tomáš Suchánek (Třinec), Daniel Král (Liberec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav), Patrik Hamrla (Karlovy Vary).

Obránci (12):
Jakub Šedivý (Liberec), David Moravec (Mladá Boleslav), David Jiříček, David Špaček (oba Plzeň), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Filip Šindelek (Lidingö Vikings, Švédsko), Patrik Fajmon (Kometa Brno), Tomáš Machů (Vítkovice), Jiří Ticháček (Rytíři Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere, Finsko), Ondřej Cubo (Lukko Rauma, Finsko), Marek Chvátal (Jihlava),

Útočníci (18):
Michal Ramik (Třinec), Petr Gajda, Adam Měchura (oba Liberec), Jan Půček, Gabriel Szturc (oba Mladá Boleslav), Dominik Soukup (Plzeň), Matyáš Budina, Petr Moravec, Lukáš Pajer (všichni Hradec Králové), Jakub Altrichter, Šimon Marha (oba Lidingö Vikings, Švédsko), Jakub Brabenec, Ivo Sedláček (oba Kometa Brno), Martin Ryšavý (Vítkovice), Marek Brada (Björklöven, Švédsko), Matouš Menšík (Kärpät Oulu), Jan Kučera (Šumperk), Jakub Kos (Ilves Tampere, Finsko).

Náhradníci:

Brankáři: Lukáš Klika (TuTo Hockey, Finsko), Filip Maláč (Jihlava). Obránci: Marek Pelda (Hradec Králové), René Smolka (Vítkovice), Sebastian Jasečko (Mladá Boleslav). Útočníci: David Skuhrovec, Jan Vopat (oba Litvínov), Šimon Frömel, Lukáš Chludil (oba Zlín), Alexandr Remeš (Karlovy Vary), Adam Sojka (Rytíři Kladno), Marcel Marcel (Plzeň), Daniel Herčík (Pardubice).

Realizační tým:

Manažer: Petr Studnička
Hlavní trenér: Jakub Petr
Asistenti trenéra: Tomáš Martinec a Radim Skuhrovec
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Videotrenér: Michal Rejzek
Kondiční trenér: Igor Horyl
Lékař: MUDr. Jan Jandejsek
Fyzioterapeut: Robert Charvát
Kustod: Martin Pečinka

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz