Místo Bednáře mladíček Maláč! Jihlavský gólman odjel se sedmnáctkou

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Reprezentace do 17 let dnes míří na turnaj pěti zemí do švýcarské Basileje, kde začne už ve středu proti Rusům. Premiéru mezi hráči ročníku 2002 si odbyde taky jeden o rok mladší benjamínek.

Nový fanshop

Trenérský štáb Karla Berana se od pátku připravoval v Karlových Varech. Ještě čekal na finalisty juniorské extraligy, k týmu se připojili útočníci Štěpán Macháček a Pavel Matěj, jež v sobotu dohráli sérii se Spartou a oslavili mistrovský titul.

Současně ale byli ve hře i tahouni, které pozval Alois Hadamczik do kempu osmnáctky – brankáři Jan Bednář s Nickem Malíkem a útočníci Pavel Novák s Janem Myšákem. Nakonec mladší výběr nebude mít nikoho k dispozici, proto sáhl do náhradníků.

Z nich se dostalo na plzeňské Vladimíra Kremláčka a Václava Adamce i litvínovského Lukáše Stehlíka. Pozici druhého gólmana vedle Pavla Čajana pak zaujal jihlavský Filip Maláč, tedy o rok mladší brankář šestnáctky! Je to vůbec poprvé, co ve starším reprezentačním výběru nastoupí hokejista ročníku 2003.

Maláč měl letos výbornou sezonu v jihlavském dorostu: S úspěšností 92,76 procenta a průměrem inkasovaných branek 1,84 ho dotáhl do play off a sám se zařadil mezi statisticky nejlepší trojici brankářů v soutěži. Jeden vítězný start si připsal i v juniorce, za šestnáctku naskočil ke třem utkáním – dvakrát proti Rusům a jednou proti Slovákům.

Teď ho čeká křest na náročném turnaji v Basileji. Že dostane za Čajanem šanci, je víceméně jasné i vzhledem k tomu, že Češi odehrají čtyři zápasy ve čtyřech dnech. Startují už ve středu od 14:30 proti Rusům, dále je čekají domácí Švýcaři, Finové a v sobotu Švédové.

Foto: EYOF 2019

Soupiska českého týmu

Brankáři:
Pavel Čajan (Liberec), Filip Maláč (Jihlava).

Obránci:
Daniel Malák, Vladimír Kremláček (oba Plzeň), Jan Hampl, Filip Kovář (oba Liberec), Jakub Naar (Hradec Králové), Dominik Vacík (Havlíčkův Brod), Ondřej Baláž (Litvínov), Michal Hrádek (Pardubice).

Útočníci:
Sebastian Malát, Václav Adamec (oba Plzeň), Štěpán Macháček, Pavel Matěj (oba Třinec), Jan Cikhart (Liberec), Ivan Ivan (Vítkovice), Tobiáš Handl (Olomouc), Jakub Malý (Kometa Brno), Michal Gut, Stanislav Vrhel (oba Chomutov), Tomáš Chlubna (Jihlava), Lukáš Stehlík (Litvínov).

Realizační tým:

Manažer: Radek Hlavatý
Hlavní trenér: Karel Beran
Asistenti trenéra: Radim Skuhrovec a Libor Procházka
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Lékař: MUDr. Pavel Mendrek
Hospodář: Pavel Štechmüller

Program turnaje v Basileji

Středa 10. dubna:
14:30 Česko – Rusko
18:00 Švédsko – Švýcarsko

Čtvrtek 11. dubna:
14:30 Finsko – Rusko
18:00 Švýcarsko – Česko

Pátek 12. dubna:
14:30 Česko – Finsko
18:00 Rusko – Švédsko

Sobota 13. dubna:
14:30 Švýcarsko – Finsko
18:00 Švédsko – Česko

Neděle 14. dubna:
11:00 Finsko – Švédsko
14:30 Rusko – Švýcarsko

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz