Mámu má z Ostravy a válí za Švýcary. Česku ale vždy přeji, tvrdí Guggenheim

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

(UMEA, od našeho zpravodaje) Jeho maminka pochází z Ostravy, sám se ale narodil ve Švýcarsku, jehož dres hrdě obléká. Zadák Bastian Guggenheim bojuje se švýcarským celkem o záchranu v elitní skupině světového šampionátu hokejistů do 18 let.

HokejkaTV

Švýcaři zvládli úvodní duel o udržení, když slovenského soupeře porazili v poměru 4:1. „Myslím si, že jsme byli lepší. Hráli jsme dobře, ale udělali jsme blbé chyby, a tím jsme jim dali šanci,” přiznává Bastian Guggenheim.

Slováci přitom začali dobře a právě Guggenheimovo sekání potrestal úvodní trefou zápasu Dominik Sojka. Švýcarští mladíci ovšem ještě do konce první třetiny dvěma zásahy otočili skóre. „První gól nám dodal sebevědomí. Pak jsme přidali druhý a třetí. Věděli jsme, že už další góly dávat nemusíme. Hráli jsme víc defenzivně a vyhráli jsme,” libuje si mladý bek.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Švýcaři mají za sebou náročné boje v základní skupině, kde potrápili Kanadu a porazili Bělorusko. „Proti Kanadě jsme klidně mohli vyhrát. Byl to náš první zápas na mistrovství světa. Nikdy jsme skupinu nehráli, ale bylo to dobré. Zatímco proti Česku ani Finsku jsme neměli šanci,” přiznává.

Jak prožíval duel s českou osmnáctkou? „Bylo to pro mě přece jen trochu zvláštní, protože mamka je z Ostravy, ale jinak to byl klasický zápas. Chtěl jsem vyhrát,” tvrdí Guggenheim, který se narodil ve Švýcarsku, přesto hovoří česky velmi slušně.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Doma mluvíme oběma jazyky. S mamkou mluvím česky, s taťkou švýcarskou němčinou,” vysvětluje. A když zrovna český tým nehraje proti Švýcarům? „Tak jsem jasně pro Česko! Vždycky jim přeji,” usmívá se.

Za rok se bude v Ostravě a Třinci konat světový šampionát hráčů do 20 let. „Jojo, vím o tom,” potvrzuje Guggenheim. Pokud si na mistrovství zahraje, bude mít v hledišti i svou maminku. „Když budu hrát, určitě se přijde podívat,” směje se.

Teď má ale jiné starosti. Se Švýcarskem si může v sobotu zajistit záchranu mezi elitou. Za předpokladu, že podruhé porazí Slováky, kteří mají nůž na krku. „Pro nás je to lepší. Zvládli jsme první zápas, takže Slováci asi budou trochu nervózní. Musíme vyhrát, jiná cesta není,” dodává na závěr Bastian Guggenheim.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz