Máme dobrou šanci, věří Němcům na MS juniorů Bokk. Ostravu navštíví poprvé

Foto: DPA

Na přelomu let 2019 a 2020 budou Ostrava a Třinec hostit juniorské mistrovství světa v ledním hokeji. Do elitní skupiny se po loňském úspěšně zvládnutém domácím mistrovství divize I probojoval tým Německa.

HokejkaTV

„Je skvělé, že jsme postoupili do elitní skupiny, byl to náš cíl. Skvělý pocit dokázat to s tak super partou kluků. Vždy je skvělé hrát na nejvyšší úrovní proti top hráčům v mém věku. Jsem na to hrdý,“ rozplývá se jedna z největších mladých hvězd současného německého hokeje, útočník Dominik Bokk.

Devatenáctiletý křídelník vidí MS juniorů jako významnou akci pro mladé hráče. „Myslím si, že je to velmi důležité. Především pokud chcete hrát na vysoké úrovni. Nastupujete proti těm nejlepším z vaší věkové kategorie. Můžete porovnat sám sebe s dalšími zeměmi a sledovat, co dělají lépe,“ vysvětluje.

„Vždy je skvělé hrát na nejvyšší úrovní proti top hráčům v mém věku. Jsem na to hrdý.“

Pro samotný německý výběr je účast v elitní skupině velkým krokem kupředu. „Určitě je to velký krok. Jak jsem již říkal, vždy je skvělé hrát na nejvyšší úrovni, všichni se tak zlepšujeme a vidíme, v čem jsme dobří,“ těší Bokka.

Němci budou bezesporu outsidery turnaje, nicméně samotní hráči si věří. „Jsme dobří. Máme několik mladých hráčů, kteří se dostali na slušnou úroveň. Několik z nich hraje první německou ligu, další jsou v kanadské juniorské soutěži. Já myslím, že máme dobrou šanci. Bude to zábava,“ nepodceňuje svůj tým Dominik Bokk.

Talentovaný rodák ze Schweinfurtu pomohl národnímu týmu v boji o postup osmi kanadskými body (1+7) v pěti duelech. Jinak v letošní sezoně nastupuje ve švédské SHL za Växjö Lakers. Mezi seniory nastupuje druhým rokem, oproti prvnímu však sehrál mnohem větší porci zápasů. Tento ročník zakončil se třiadvaceti body (8+15) ve 47 utkáních základní části. V play off přidal šest startů, v nichž zaznamenal dva góly a asistenci.

Němce čeká skupina smrti

Němci to na šampionátu nebudou mít vůbec snadné. Výběr našich sousedů se totiž ocitl ve skupině smrti, kde kromě něj budou o vyřazovací část bojovat také USA, Kanada, Rusko a Česko. Zápasy skupiny B se sehrají v Ostravě, kam se Bokk podívá vůbec poprvé. „Ostravu ani Třinec jsem ještě nenavštívil. Ale byl jsem v Praze,“ usmívá se.

A na zimním stadionu nebude sám. „Pozvu rodinné příslušníky. Celá moje rodina doopravdy hodně fandí hokeji, takže hádám, že přijedou,“ dodává forvard, kterého draftovalo St. Louis v prvním kole výběru 2018.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz