Malík začne jako česká jednička. Věříme mu, ujišťuje Myšák

Foto: Martin Voltr

22. prosince 2020, 23:16

Martin Voltr

Nejen o kapitánovi už má česká dvacítka před startem mistrovství světa v Edmontonu jasno. Trenéři rozhodli také o brankářské jedničce v úvodu turnaje.

Partneři Českého hokeje

Pokud se nestane nic nepředvídatelného, turnaj zahájí v české brance Nick Malík. Nastoupí rovněž do přípravného utkání se Slováky, které startuje na Štědrý den ve 3:30 českého času.

„S Nickem máme velmi dobré zkušenosti z trojutkání se Slovenskem v červenci i z listopadového tréninkového kempu, kde odehrál obě dvě přípravná utkání proti Litoměřicím. To jsou atributy, které pro něj rozhodly,“ vysvětluje hlavní kouč Karel Mlejnek.

„Nick je super kluk. Myslím, že jedničkou bude zaslouženě.“

Situace na brankářském postu dvacítky je přitom oproti loňskému roku diametrálně odlišná. Tehdy vstupovali Češi do turnaje s jasnou jedničkou Lukášem Dostálem.

Zato trojice, v níž Malíka doplňují Lukáš Pařík a Jan Bednář, působí velmi vyrovnaně. Trenéři ale ukázali právě na gólmana, jenž na minulém MS nastoupil do duelu proti Kanadě. V reprezentacích pravidelně chytal za starší kategorii, i proto zaznamenal až letos v létě proti Slovákům první čisté konto.

„Zároveň si myslíme, že jeho výkonnost je velmi konstantní,“ doplňuje Mlejnek. Malík má navrch (stejně jako Pařík) zkušenosti s úzkým ledem, druhou polovinu loňské sezony strávil v Sault Ste. Marie v OHL.

Nick Malík

Nick Malík | Foto: Jan Velčovský, hcf-m.cz

Za mořem také jako patnáctiletý výrazně pomohl české reprezentaci do 17 let k bronzu z World Hockey Challenge v roce 2017. Následující léto odchytal téměř celou základní skupinu Hlinka Gretzky Cupu v Red Deeru, tedy kousek od Edmontonu.

Letos si zatím připsal jen čtyři starty v prvoligovém Frýdku-Místku.

„Nick je super kluk. Když se na něj podívám v tréninku, chytá skvěle. Myslím, že jedničkou bude zaslouženě, a uvidíme, jak mu to půjde,“ říká kapitán českého mužstva Jan Myšák.

Současně potvrzuje, že Malík je ze zmiňované trojice nejkomunikativnější. „Není to ten typ, který by byl uzavřený do sebe. Spíš se o věcech rád baví,“ reaguje Myšák. „My mu budeme pomáhat co nejvíc, aby byl v klidu. A budeme mu věřit,“ ujišťuje na závěr.

Foto: Martin Voltr

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz