Lotyšsko jsme hodili za hlavu. Chceme medaili, burcuje Čech

Foto: Martin Voltr

(EDMONTON, od našeho zpravodaje) Juniorský národní tým už pomalu vyhlíží klíčový duel se Spojenými státy, do kterého jde z pozice jasného outsidera. Český tábor se ovšem snaží myslet pozitivně, včetně obránce Aleše Čecha, který by si rád spravil chuť z mistrovství osmnáctiletých.

Čeští junioři skončili ve skupině A na čtvrtém místě a ve čtvrtfinále vyzvou nejlepšího z druhé pětice, tedy USA. Do play off přitom mohli jít z lepší pozice, jenže o třetí příčku přišli kvůli ostudné prohře s Lotyšskem. „Soupeř skákal do střel a dal do toho všechno, neměl kam couvnout. My jsme mu to v podstatě odevzdali,“ říká upřímně obránce Aleš Čech.

Na trpkou prohru s týmem, který původně na šampionátu ani neměl být, už však nyní český tým nemyslí. Hledí směrem dopředu. „Trenéři nám k tomu řekli svoje. Hodili jsme to ale za hlavu a připravujeme se na Američany,“ hlásí Čech.

Svěřenci Radima Rulíka to ovšem budou mít těžké. Hodně těžké. Proti nim totiž stojí mužstvo USA, které je pro toto střetnutí jasným favoritem. Češi ale rozhodně nechtějí jít do zápasu v odevzdaném rozpoložení.

„Když budeme hrát jako proti Finsku, můžeme být vyrovnaným soupeřem.“

„Může se stát cokoliv. Když budeme hrát jako proti Finsku, tak můžeme být Americe vyrovnaným soupeřem. Hlavně musíme hrát svoji hru a vyvarovat se oslabení. Podle mě máme určitě šanci uspět,“ myslí si bek finského Oulu.

A jaký je jeho pohled na hráče soupeře? „Všichni jsou šikovní a mají něco speciálního. Když ale budeme hrát tvrdě a obětavě, tak můžeme vyhrát,“ neztrácí optimismus.

„Chceme uhrát medaili, protože na osmnáctkách se nám to nepovedlo.“

S týmem se přitom bude muset popasovat i s jednou změnou. Doteď totiž Česko hrálo utkání v poledne či odpoledne, nicméně čtvrtfinále rozehraje až ve 20:30 místního času. „Uvidíme, jak to bude vypadat. Aspoň díky tomu stihneme předzápasové rozbruslení. Hlavně se musíme dobře vyspat,“ přemítá Čech.

Právě on je mimochodem nejmladší z celého mužstva, hraní mezi staršími ale bere pozitivně. „Je to pro mě velká zkušenost. Kluci mi hodně pomohli, ať se jedná třeba o Standu Svozila, nebo Davida Jiříčka. Taky musím zmínit Honzu Myšáka, který je pro nás výborný kapitán. Sice jsem jeden z nejmladších na turnaji, ale nebojím se,“ svěřuje se.

A dodává, že by si rád spravil chuť z dubnového mistrovství světa kategorie U18, kde Čechům těsně utekl bronz. „Chceme uhrát medaili, protože na osmnáctkách se nám to nepovedlo,“ netají se před čtvrtfinále svými ambicemi.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz