Lauko o přesilovkách: Hrůza! Nepřijeli jsme si jen zahrát, hřímá Varaďa

Foto: Vladimir Gorshkov / www.instagram.com/ph_gorshkov

Takový vstup do turnaje si česká dvacítka nepředstavovala. Dvě špatné třetiny už v té třetí nedohnala, domácím Rusům před plným stadionem v Permu podlehla 1:4.

HokejkaTV

„Výsledek nás samozřejmě netěší, věřili jsme, že se o to porveme daleko víc. První dvě třetiny jsme měli ohromné problémy hlavně v obranném pásmu, lacině jsme inkasovali po hrubých individuálních chybách. To nás dostalo do díry, ze které jsme se přes zlepšený výkon ve třetí třetině nevyhrabali,“ shrnuje jednoznačně průběh duelu Václav Varaďa.

„Chtěl bych ho pochválit za skvělý výkon, ale jeden hráč na to sám nestačí.“

Český tým mohl být rád, že po čtyřiceti minutách prohrával jen 0:2. Hlavně ve druhé třetině, kdy to měl daleko na střídačku, prožil spoustu krizových chvil. Rusové ho motali v přesilovkách i hře pět na pět.

Nebýt gólmana Daniela Dvořáka, zápas by už rozhodli. „Měl tam spoustu ošemetných zákroků, hráči mu v prvních dvou třetinách moc nepomáhali, a proto měli Rusové tolik střel i velkých šancí. Chtěl bych ho pochválit za skvělý výkon, ale jeden hráč na to sám nestačí,“ říká smutně hlavní kouč.

Ani Jakub Lauko, jeden z očekávaných tahounů letošního týmu, nemohl pro výkon v prvních dvou částech najít pozitivní slova. „Z naší strany byly fakt špatné. Jestli chceme takhle hrát, tak nemůžeme uspět s nikým,“ nebere si servítky.

Aspoň že poslední třetina ukázala českým mladíkům cestu. Dvougólovou ztrátu třeba i mohli dohnat, konečně hráli tak, jak by si představovali celý zápas. A vytvořili si i řadu šancí.

„Z mrtvého úhlu přijel frajer a neviděl jsem ho. Dlouho jsem takový hit nedostal.“

„Malinko jsme proházeli sestavu, doskočili Filip Přikryl a Honza Dluhoš, hru jsme rozložili na víc hráčů. Věříme, že ta třetina klukům ukázala, jak mají hrát,“ vysvětluje Varaďa. „Myslím, že každý věděl, že se naše hra celkově musí změnit. Trochu jsme se zvedli, ale na jednu třetinu se vyhrát nedá,“ ví Lauko.

Když Martin Lang snížil ve 49. minutě na 1:3, české naděje zvýšila pětiminutová přesilovka. Právě Lauko dostal od Misjula pořádnou ránu do hlavy, naštěstí se z ní ale oklepal.

„Nějak jsem si obhazoval hráče, z mrtvého úhlu přijel frajer a neviděl jsem ho. Dlouho jsem takový hit nedostal. Jsem z toho trochu otřesený, ale doufám, že to bude v pohodě,“ hlásí letošní vítěz Memorial Cupu.

Škoda, že právě dlouhou početní výhodu Češi nevyužili. V přesilovkách se vůbec na úvod turnaje hledali, což je velký kontrast oproti první akci ve Finsku, kde využívali po dvou v každém utkání!

„Hrůza, co se k tomu dá říct... Musíme si k nim sednout, protože to bylo fakt špatné. Nemáme pohyb, pořád si nahráváme z jednoho místa na druhé. Možná jsme měli jednu dvě střely za těch x přesilovek,“ mrzí Lauka.

Těžko říct, jestli měla na české hokejisty vliv i bouřlivá kulisa, která zápas doprovázela. Arénu v Permu zaplnilo šest tisícovek fanoušků. „Myslím, že hráči tu sílu hlediště vnímali, ale na zápas se připravili pečlivě. Jde ale vidět, že v některých fázích utkání a individuálních dovednostech zaostáváme,“ nehledá Václav Varaďa výmluvy.

„Jde vidět, že v některých fázích utkání a individuálních dovednostech zaostáváme.“

A stejně tak nebere jako argument ani to, že sborná má k dispozici nabušený kádr, zatímco Češi spoustu jmen zkoušejí. „Vnímám kvalitu soupeře, ale my jsme si nepřijeli jen tak zahrát s Ruskem u něj doma před plným domem. S nějakou využitou přesilovkou v závěru bychom možná sahali po remíze, ale sehráli jsme to hrozně špatně. Ruský tým vyhrál zaslouženě,“ doplňuje Varaďa.

Lepší tvář se dvacítka pokusí ukázat v sobotu, kdy ji tentokrát čeká odpolední duel. Od 14 hodin místního a 11 hodin českého času vyzve Finy, s nimiž už má čerstvou zkušenost a ví, že proti nim může uspět.

„Zápas bude víc o bruslení. Finové tady sice nemají úplně nejlepší tým, ale všichni je známe. Jsou hodně brusliví, dodržují systém, Rusové jsou techničtí a hrají jeden na jednoho,“ srovnává Jakub Lauko.

Ale hlavně, jak dodává: „Musíme k tomu přistoupit úplně jinak než dneska.“

Sestřih utkání Rusko – Česko 4:1

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz