Lauko má formu! Sbírá bod na zápas a dorazil mu krásný prsten

Foto: Twitter Piráti Chomutov

Pokud by snad měl Jakub Lauko z jakéhokoli důvodu chybět na mistrovství světa, pro český tým by to byla velká rána. Jinak se ale trenérům reprezentační dvacítky dívá na jeho formu v AHL moc dobře.

HokejkaSHOPvanoce

Chomutovský odchovanec v posledních dnech ještě jednou zavzpomínal na fantastický úspěch v loňské sezoně. Z Rouyn-Norandy mu totiž dorazil prsten za zisk Memorial Cupu, nejprestižnější klubové trofeje v juniorském hokeji.

A je tedy opravdu, opravdu nádherný.

Juniorku už Lauko nechal definitivně za zády, teď roste na farmě Bostonu v Providence. American Hockey League hraje jako jediný český hokejista kategorie U20, celkem naskočilo do soutěže v probíhající sezoně třináct juniorů.

Český talent je v jejich bodování sedmý, v 16 utkáních vstřelil čtyři góly a tři připravil. Čelo produktivity ovládají paradoxně obránci Moritz Seider (1+10) a Rasmus Sandin (2+8).

Po pozvolnějším začátku se Lauko začíná výrazněji prosazovat, za poslední čtyři zápasy nasbíral čtyři body. Minulou středu byl vyhlášen první hvězdou duelu s Hershey, vstřelil totiž gól ze hry a pak rozhodl samostatné nájezdy (což se do hlavní statistiky na rozdíl od našich zvyklostí nepočítá).

Následující utkání pro zranění vynechal, v neděli už se ale do sestavy Bruins vrátil a nahrávkou pomohl k vítězství 4:0 nad Charlotte. První letošní čisté konto udržel český brankář Daniel Vladař.

Tady se můžete podívat na Laukovy předešlé góly na farmě:

Zlepšená forma musí pořádně těšit trenéry reprezentační dvacítky. Pokud Lauko v příštích dnech nevyletí natolik, aby si řekl o první tým, nemělo by nic bránit v jeho uvolnění na mistrovství světa.

Stav jednání s Bostonem oficiálně oznámí trenér Václav Varaďa ve čtvrtek.

 
 
 
View this post on Instagram

Let’s go Prov?#FLASHSZN

A post shared by Jakub Lauko (@jakub_lauko) onDec 1, 2019 at 10:54pm PST

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz