Kuriozita v dorostu: Brankář Vondraš dal gól! Vůbec jsem to nevěděl, říká

Foto: Karel Švec, Český hokej

O víkendu se v ELIOD Extralize dorostu udála velká kuriozita. Třemošná přivítala v derby Plzeň a kmenový gólman indiánů Jakub Vondraš, momentálně ve službách Meteoru, „vstřelil“ gól! Navíc tak ukradl nulu svému kamarádovi.

Jágr Chance liga

Vývoj utkání byl už od prvních minut jednoznačný, Škodovka se v první třetině prosadila čtyřikrát a bylo po zápase. Když přidala už šestý zásah v čase 39:59, Filipa Ženíška vystřídal v kleci Třemošné Jakub Vondraš. „Před poslední třetinou, kdy jsem šel na led já, nám trenér řekl, abychom nedostali žádný gól a aspoň jeden dali,“ prozrazuje brankář, jenž se postaral o všechno.

„Puk jsem si nevzal, protože mi to v tu chvíli vůbec nedošlo.“

Psala se 43. minuta, když hráli indiáni v signalizované výhodě. Jenže sami inkasovali! „Úplně to nebyl můj gól, spíš taková asistence,“ culí se maskovaný mladík. „Plzeň měla výhodu, takže její gólman vyjel z brány. Šla na mě střela, kterou jsem vyrazil přímo na plzeňského hráče. Ten chtěl nahrávat nahoru na modrou, ale udělal to špatně a trefil bránu,“ popisuje.

Podívejte se, jak gól padl:

Vzhledem k zákroku byla branka připsána právě jemu. „Poslední, kdo se z hráčů Třemošné dotkl puku, jsem byl já, ale vůbec jsem to nevěděl. Přijeli za mnou spoluhráči, že jsme dali gól a dal jsem ho já. Byl jsem hodně překvapený,“ přiznává Vondraš.

Jelikož chytá už od dětství, byl to pro něj vůbec první gól v životě. A jestli mu štěstí nedopřeje, tak možná i poslední. „Puk jsem si nevzal, protože mi to v tu chvíli vůbec nedošlo. Teď mě to mrzí, ale vzpomínku budu mít napořád,“ říká.

V závěrečném dějství se nikdo jiný neprosadil a nadstavbu vyhrála Plzeň. Indián David Bočan tak stál za čtyřbodovým vítězstvím, ale bez nuly. Tu mu sebral jeho kamarád. „Poškádlili jsme se už trošku na ledě. V tu chvíli byl David hodně naštvaný, protože mohl mít nulu, ale já jsem mu ji sebral. Pořádně si popovídáme, až se uvidíme,“ připouští rodák z Mariánských Lázní.

Oba brankáři jsou kmenovými hráči Plzně, odkud Jakub Vondraš vypomáhá v Meteoru. „V Plzni jsem byl dvojka, tam jsem měl asi tři nebo čtyři zápasy. Teď začínám v Třemošné, kde mám měsíční hostování, až pak se uvidí, jak to bude dál,“ uvádí čtrnáctiletý vládce brankoviště.

Foto: Karel Švec, Český hokej

„Plzeň a Třemošná spolupracují. Já jsem plzeňský hráč, a protože chtějí, aby byli na play off dva vychytaní gólmani, poslali mě na hostování. V Třemošné navíc byli oba brankáři nemocní a Jára Prchlík odešel do Žďáru nad Sázavou, takže tam nikdo nebyl,“ objasňuje celý proces.

Což však nemuselo Vondraše vůbec mrzet, protože má menší klub v oblibě. „Radši chytám za Třemošnou, protože je to slabší tým a jde na mě hodně střel. Proti stejnému soupeři na mě jde s Plzní deset střel, ale v Třemošné třeba třicet. Takže radši hraju tady, protože si zachytám,“ vysvětluje mladík, který dříve strávil i jeden rok v Litvínově a brankářsky se tam podle svých slov hodně posunul.

„Je to jak dvě strany mince. Kdybych byl s Plzní, tak bychom chtěli vyhrát. V Třemošné chceme udržet extraligu.“

Spolupráce západočeských klubů je pro něj ideální, touha porazit kamarády ho totiž vždy žene za co nejlepšími výkony. „Když některé kluky znám, třeba i z jiných klubů, nechci dostat žádný gól. Teď jsem znal všechny, takže jsem měl obrovskou motivaci,“ líčí.

Zatímco v krajském městě se bojuje o titul, kousek severně v malé obci o záchranu. „Je to jak dvě strany mince. Kdybych byl s Plzní, tak bychom chtěli vyhrát. V Třemošné chceme udržet extraligu. V bráně se ale snažím jenom chytat, okolnosti vůbec neřeším,“ uzavírá Jakub Vondraš.

David Bočan, Jakub Vondraš a Jan Lokajíček

David Bočan, Jakub Vondraš a Jan Lokajíček | Foto: Archiv Jakuba Vondraše

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz