Krutá lekce z produktivity. Šestnáctka na úvod schytala šestku od Švédů

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Až příliš krutý osud potkal hokejisty české reprezentace do 16 let na úvod turnaje ve švédském Umeå. Ve vyrovnaném zápase s domácím výběrem všechny svoje šance zahazovali, zatímco efektivní protivník jim už v první třetině nasázel tři góly během dvou minut a nakonec si došel pro tenisové vítězství 6:0.

Nový fanshop

Výsledek o tom možná nevypovídá. Tedy ne možná, ale určitě. Českým mladíkům před tisícovkou domácích příznivců zazpíval kanár, utrpěli tak zdaleka nejvyšší porážku sezony. Ovšem zápas takhle v žádném případě dopadnout nemusel.

„Prvních deset minut si myslím, že jsme Švédy možná i zaskočili. Hráli jsme aktivně se zajištěnou obranou, chodili jsme do protiútoků. Bohužel nás pak zlomila ta dvojminutovka, hlavně první gól“ hlásí zklamaně hlavní kouč Karel Beran. Z 0:0 se najednou stalo 3:0... „Hráli jsme přesilovku, naskočil hráč z trestné lavice a dostal nahrávku do brejku. Potom přišel další gól po teči.“

I přes dobrý výkon už nedokázali čeští mladíci s utkáním nic udělat. „Několik zápasů už jsme obraceli, ale proti takovému soupeři je těžké takový stav zvrátit. Mužstvo cítilo, že může dát gól, ale bohužel se nám to nepodařilo a soupeř pak ve druhé třetině odskočil na 4:0,“ mrzí Berana další trefa, díky které se Tři korunky už definitivně vydaly za vítězstvím.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Co se týče tempa, národní tým držel se Švédy krok. Počínal si přinejmenším stejně dobře jako na únorovém turnaji v Přerově. „Někdy to tak v hokeji je. Možná kdybychom dali první gól my, zápas by se vyvíjel jinak. Nedali jsme, i když jsme měli parádní střely, bohužel to šlo od nás. Doufám, že zítra si to přitáhneme víc k sobě. Hráli jsme organizovaně, nebyly tam pasáže, kdy by nás soupeř zamáčkl. Rozhodly už ty rychlé góly na začátku,“ opakuje trenér, jenž se s ročníkem 2002 po sezoně posune do sedmnáctky.

Hokejisté každopádně vědí, že do dalšího průběhu mají co zlepšovat. „Myslím, že to byl od nás špatný výkon. Málo jsme blokovali, málo se cpali do koncovky, chybělo nám i štěstí,“ shrnuje plzeňský útočník Sebastián Malát, jenž ve Švédsku hraje svůj první reprezentační turnaj.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Vstup bohužel vyzněl pro Čechy nulově nejen po stráce bodů, ale i gólů. Na střely byl přitom souboj takřka vyrovnaný. Před poslední třetinou se Karel Beran snažil své svěřence hlasite vybudit, ani ke snížení konečného výsledku to bohužel nevedlo.

„Kluci z toho byli špatní, tak jsme je chtěli vyburcovat, ať naváží na ty dobré pasáže. Chtěl jsem dát mužstvu nějaký impuls, abychom dali gól a pokusili se prakticky o nemožné,“ objasňuje trenér. „Jenom zvýšil hlas, tak to má být,“ komentuje Beranovu domluvu Malát.

O reparát budou mladíci usilovat v sobotu od 14 hodin, kdy zkusí poprvé v sezoně vyzrát na Rusy. Ti na úvod turnaje přetlačili Finy 3:2. „Musíme se pořádně najíst, vyspat, odpočinout si. Pustíme si video a snad to zvládneme,“ burcuje český útočník. „Máme nového soupeře, novou výzvu. Věřím, že nastoupíme s těmi dobrými pasážemi a ty špatné se pokusíme odstranit,“ dodává odhodlaně kouč Karel Beran.

ŠVÉDSKO – ČESKO 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Hedlund (Nordlund), 13. Linus Lööf (Zivlak, Leo Lööf), 14. Ekmark (Nordlund), 38. Magnusson (Linus Lööf), 45. Linus Lööf (Färnstrand), 57. Nybeck (Linus Lööf).
Rozhodčí: Andersson, Magnusson – N. Westman, M. Westman.
Vyloučení: 2:1.
Bez využití.
Střely na branku: 31:27 (10:13, 15:5, 6:9).
Švédsko: Trygg – Kumlin, Johannesson, Leo Lööf, Zivlak, Eriksen, Nordlund, Färnstrand – Magnusson, Eklund, Niederbach – Nybeck, Linus Lööf, Hedlund – Ljungkrantz, Ekmark, Alverhag – Hallen, Stenman, Torgersson – Andersson. Trenéři: Pehrsson a Lundberg.
Česko: Čajan (14. Bednář) – Baláž, Kremláček, Svach, Vacík, Hampl, Perička, Pánek – Cikhart, Myšák, Binias – Chlubna, Gut, Novák – Malý, Konečný, Koláček – Geidl, Malát, Simon – Luža. Trenéři: Beran a Svoboda.

FINSKO – RUSKO 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 52. Määttä (Rafkin), 60. Hahl (Järventie) – 2. Pašin, 14. Christanov (Kisakov), 53. Ponomarjov.

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Švédsko 1 1 0 0 0 6:0 3
2. Rusko 1 1 0 0 0 3:2 3
3. Finsko 1 0 0 0 1 2:3 0
4. Česko 1 0 0 0 1 0:6 0

Další program turnaje v Umeå

Sobota 14. dubna:
14:00 Rusko – Česko
17:30 Švédsko – Finsko

Neděle 15. dubna:
11:00 Česko – Finsko
14:30 Švédsko – Rusko

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz