Krásné gesto slávistů! Kvůli nemocnému parťákovi šli dohola

Foto: hc-slavia.cz

Nezvyklé „účesy“ teď zdobí dorostence pražské Slavie. Na podporu nemocného spoluhráče Sebastiana Weitze se ostříhali dohola!

O Kapku lepší hokej

Talentovaný obránce Slavie se na začátku aktuální sezony objevil i v nominaci reprezentační šestnáctky. Během léta si ale vyvrtnul kotník. Když už se mohl vrátit do hry, lékaři u něj diagnostikovali nesrovnatelně vážnější problém – leukémii.

Když se o tom jeho parťáci z dorostu dozvěděli, přišli s myšlenkou, že se ostříhají dohola. Nakonec ji zrealizovali až nyní.

„Chtěli jsme Sebu podpořit. Nejdřív jsme to trochu odkládali, ale teď s tím znovu přišel Adam Krásný, tak jsme se rozhodli, že do toho půjdeme,“ líčí na klubových stránkách kapitán slávistického týmu Vojtěch Malínek.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Ti nejodvážnější přinesli holicí strojek a hned se do toho pustili. A jak se oholil jeden, tak se pak přidalo třináct dalších lidí,” vypráví Malínek. Nejen on tak přišel o dlouhé vlasy, ale kvůli kamarádovi je neměl problém „obětovat“.

„Konkrétně já a náš brankář Tomáš Volevecký jsme je měli nejdelší a troufnu si říct i nejhezčí, takže musím říct, že i slza málem ukápla,“ usmívá se mladý útočník.

Sebastiana Weitze v jeho boji se zákeřnou nemocí už dříve na dálku podpořili například Tomáš Hertl nebo Radek Smoleňák, osobně pak i hráči A-týmu Slavie, kteří mu do nemocnice přinesli podepsaný dres. A gesto kamarádů ho nyní moc potěšilo.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Weitz Sebastian (@weitz_seb15)

„Říkal, že se nad tou fotkou s mamkou zasmál a byl rád, že jsme se pro něj jako tým takhle oholili. A když mi jeho mamka napsala, že se po delší době usmál, tak musím říct, že jsem se skoro rozbrečel,“ přiznává sympaticky Vojtěch Malínek.

Brzy šestnáctiletý zadák spoluhráčům vzkázal: „Chci všem moc poděkovat za to, jak se mě snaží podpořit v této nelehké době. Moc si vážím toho, co pro mě dělají kluci, ale nejen oni, i trenéři a celá Slavie. A samozřejmě také doktoři,” řekl Weitz.

Všichni teď věří, že Sebastian Weitz vyjde ze svého nejtěžšího zápasu v životě jako vítěz. „Jsme spolu pořád v kontaktu, píšu si s ním každý den a snažíme se ho s klukama maximálně podpořit,” dodává Malínek na webových stránkách Slavie.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Vojta Malínek?? (@v_malinek)

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz