Krásné gesto fair play: Rossmy odvolal nájezd, Liberec pak zápas ztratil

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Prohrát se může, pokud je to se ctí. To ví i německý útočník ve službách libereckého dorostu Bennet Rossmy, který ve čtvrtfinálové odvetě se Slavií přiznal, že nebyl faulován, a odvolal tak trestné střílení pro svůj tým.

Nový fanshop

Není to žádné klišé, ale rytířské chování ze zimních stadionů skutečně nevymizelo. Podobné počiny bývají občas k vidění, nicméně ten od patnáctiletého útočníka libereckých dorostenců potěší o to víc, že tady šlo opravdu o hodně důležitý moment v probíhajícím play off.

Bílí Tygři si z prvního čtvrtfinálového utkání na Slavii přivezli vítězství 2:1 a mečbol, který mohli na domácím ledě proměnit v postup. Od konce první třetiny ale prohrávali. Ve 32. minutě šli do čtyř a zdálo se, že se budou muset bránit.

Jenže opak byl pravdou. Bennet Rossmy hned po vhazování ujel do samostatného úniku a když mu při zakončení puk utekl, rozhodčí nařídil trestné střílení. To ovšem německý forvard sám odvolal, když mu okamžitě řekl, že se o faul nejednalo. Sudí Jan Velčovský to uvedl i do zápisu o utkání.

Liberečtí mladíci mohli mít obrovskou šanci na vyrovnání, obrat a postup, ale fair play v tu chvíli zvítězila. A domácí se nakonec o druhý bod v sérii prali marně. Slavia udržela vedení až do konce a vyhrála 3:1, navzdory obrovské střelecké převaze soupeře 51:24. Děkovat mohla především brankáři Michalu Pittrovi, který předvedl možná svůj životní výkon.

O postupujícím tak rozhodne třetí zápas, který se hraje hned ve středu od 12:30.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz