Kouč devatenáctky Bruk: Zápasy s Finy hráčům ukáží, jak na tom jsou

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

8. listopadu 2018, 16:11

Václav Jáchim

Stalo se tradicí, že v listopadovém termínu absolvuje reprezentační devatenáctka přátelská utkání s Finy. Letos proběhnou na severu Evropy a hlavní kouč David Bruk čeká náročnou zkoušku. „Pro naše hráče je to zkušenost. Zápasy jim ukáží, jak na tom jsou," konstatuje.

Nový fanshop

Jeho svěřenci tento týden absolvovali mini kemp v Rokycanech, dnes výprava nabrala směr Finsko. Střetnutí bude od pátku do neděle hostit známé sportovní centrum ve Vierumäki. „Finové jsou v těchto věkových kategoriích vynikající, ročník 2000 vyhrál mistrovství světa osmnáctek. Máme před sebou těžké zápasy proti hodně kvalitnímu soupeři," připomíná Bruk.

V původní nominaci došlo k několika změnám. „Někteří kluci vypadli z důvodu zranění či nemoci, probíhala také komunikace s dvacítkou, která má turnaj v Hodoníně," hlásí kouč. Starší výběr si už dřív vzal Radima Tomana, posléze do dvacítky zamířil také Oscar Flynn. Zdravotní důvody vyřadily Jana Bednáře. „Dodatečně jsme povolali Jakuba Adámka a do útoku Jana Žembu," doplňuje Bruk.

V kádru devatenáctky jsou hráči, kteří mají na kontě šampionát osmnáctek a patří do širšího kádru letošní či příští dvacítky. „Všichni hrají o svoji šanci, trenér Václav Varaďa chtěl, aby s námi někteří kluci do Finska odjeli. Jejich výkonnost bude pozorně sledovat, po návratu si samozřejmě naše vystoupení zhodnotíme. Pro hráče mladšího ročníku jde o to, aby neztratili kontakt s mezinárodním hokejem. Přínos podobných utkání je jednoznačný," potvrzuje Bruk.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Mladí Češi třikrát vyzvou Finy, kteří poslední dobou sbírají zajímavé výsledky i medaile. „Očekávám od nich podobný hokej, jakým se prezentují na všech akcích. Tedy bruslivý, důrazný, s nasazením a tlakem do brány. Uvidíme, v jaké sestavě nastoupí, nebezpeční budou každopádně. Finové patří mezi světovou top čtyřku," upozorňuje hlavní kouč. Porce tří duelů za sebou talenty prověří. „Podobná zátěž je i na mistrovství světa, z tohoto pohledu je to velmi cenné," dodává.

V barvách devatenáctky dostane prostor řada hokejistů z Chance ligy, nechybějí ani dva krajánci. „Brankář Haas chytá ve Finsku, hraje tam i útočník Sedlák, jenž byl v reprezentaci naposledy na loňském Memoriálu Ivana Hlinky. Z domácích klubů mají největší zastoupení Litoměřice, Frýdek-Místek a Benátky nad Jizerou," pokračuje Bruk, jenž má zároveň na povel litoměřický Stadion.

Do nejvyšší soutěže už nakoukli například Buchtela nebo Eret, jiní hráči na sebe naopak upozornili až poslední dobou. „Jde o úplné nováčky z ročníku 2000, pro něž to bude první příležitost zahrát si mezistátní juniorský hokej. Zápasy ve Finsku budou pro všechny naše hráče důležitým poznatkem, aby si uvědomili, jak na tom jsou v porovnání s vynikající konkurencí," uzavírá David Bruk.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nominace devatenáctky na zápasy ve Finsku

Brankáři:
Daniel Dvořák (Hradec Králové), Radek Haas (Pori, Finsko).

Obránci:
Ondřej Buchtela (Chomutov), Vratislav Kunst (Benátky nad Jizerou), Jan DluhošTomáš Dajčar (oba Litoměřice), Jakub Jenáček (Vsetín), Jan Štibingr (Slavia Praha), Jakub Adámek (Třinec).

Útočníci:
Dominik Sklenář (Hradec Králové), Jan Šír, Jan Žemba (oba Benátky nad Jizerou), Otakar Šik (Litoměřice), Jaroslav Brož (Slavia Praha), Petr Eret (Plzeň), Šimon Jelínek (Kladno), Zdeněk Sedlák (Oulu, Finsko), Dan PrzybylaJan Kalus (oba Frýdek-Místek), Jan Bambula (Havířov), Vojtěch Kropáček (Sparta Praha), Michal Matiaško (Olomouc).

Realizační tým:

Manažer: Petr Komers
Hlavní trenér: David Bruk
Asistenti trenéra: Rostislav Vlach a Miroslav Přerost
Trenér brankářů / videotrenér: Benjamin Sequens
Lékař: MUDr. Marek Kašpar
Fyzioterapeut: Lukáš Helm
Hospodář: Jiří Šrámek

Program zápasů ve Vierumäki

Pátek 9. listopadu:
17:00 Finsko – Česko

Sobota 10. listopadu:
16:00 Finsko – Česko

Neděle 11. listopadu:
12:00 Finsko – Česko

Začátky utkání jsou v českých časech, ve Finsku je o hodinu víc.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz