Kometa? Suverénní, pak znechucená. Asi jsme ji překvapili, tuší Kunst

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Vsetínští dorostenci se v úvodu sezony nepotýkali s dobrou formou, v sobotu se jim ale povedl skvělý skalp brněnské Komety. Na vítězství se dvěma asistencemi podílel i obránce Stanislav Kunst, který si nadále přeje stejné výkony.

HokejkaTV

V sobotu jste předvedli výborný výkon proti Kometě. Jaký to byl duel?
Byl to z naší strany výborný zápas, všichni odvedli dobrý výkon ve všech třetinách. Kluci byli soustředění a bojovní, zápas měl výborné nasazení. Tým si zaslouží obrovskou pochvalu. Jsem naprosto spokojený. Až na malé chyby nemám žádné výtky, ale chyby vždycky budou, je to hokej.

Mohl byste celé střetnutí podrobněji rozebrat?
První třetina se nám povedla nejvíce. Se druhými máme trochu problém, ale řekli jsme si, jestli ji ubojujeme, celý zápas zvládneme. Hned na začátku se nám povedla přesilovka, ve které jsme vstřelili branku. Potom se nám hned za sebou nepovedla dvě střídání a prohrávali jsme 1:2.

Pak jste srovnali a rozhodli…
Nepřestali jsme věřit, že zápas zvládneme. Nic jsme nevypustili a pořád do nich bušili, i proto jsme srovnali. Ve třetí třetině během oslabení ujel Boris Babeliak a dal rozhodující branku.

„Byli znechucení. Vyhráli se Šumperkem 11:1, takže na nich byla cítit suverenita. Asi si mysleli, že to půjde stejně.“

Vy sice nefigurujete v pozitivní účasti, ale na vítězném gólu jste se podílel. Jak se to seběhlo?
V oslabení jsem nahodil puk po mantinelu, kde ho přebral Dominik Kuchařík, který vyjel do útoku s Borisem Babeliakem, ten zakončil. Snad se mu teď roztrhne pytel s góly a začne mu to tam padat. Jako tým už bychom to potřebovali.

Jakou jste pak do zbývajících třinácti minut zvolili taktiku?
Když jsme vedli, trenér nám řekl, že za žádnou cenu nesmíme dostat gól, ale neřekl bych, že to šlo na hře nějak extra poznat. Pořád jsme hráli i do útoku.

Byla na hráčích Komety cítit nervozita, když se utkání nevyvíjelo podle jejich představ?
Byli znechucení. Ve čtvrtek vyhráli se Šumperkem 11:1, takže na nich byla cítit suverenita. Asi si mysleli, že to půjde stejně a nasází nám branky. Měli kluky, kteří jsou na puku šikovnější nebo rychlejší, ale my jsme chtěli více, byl to týmový výkon. Asi jsme je i překvapili.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Tento obraz dokládá i situace ze 37. minuty, kdy Jurek s Vyroubalem odešli do šaten. Jak jste to viděl vy?
Náš hráč ležel na zemi a hráč Komety ho napadl. Náš hráč se jenom bránil, ale rozhodčí to rychle ukončil a oba poslal do konce utkání.

Doposud se vám moc nedařilo. Mohl by vás právě tento duel nakopnout?
Všichni v to doufáme, od trenérů až po hráče. Kdybychom dál předváděli výkony, jako jsme převedli proti Kometě, bylo by to super. Pak bychom bojovali o horní příčky tabulky – chceme se dostat do horní skupiny, nechceme jako minulou sezonu hrát skupinu o udržení.

„Máme výborné gólmany. Co předvádí, je něco úžasného.“

V čem budete muset ještě zabrat?
Musíme zlepšit bojovnost a nasazení, které jsme proti Kometě měli. Věděli jsme, že přijel papírově nejsilnější soupeř naší skupiny a musíme to uhrát. Když takhle půjdeme do každého zápasu, můžeme hrát s každým, protože máme i výborné gólmany. Co předvádí, je něco úžasného. Hodněkrát nás podrželi.

Vyhovuje vám tedy pozice, kdy nejste favoritem?
Ano, asi ano. Čím lepší soupeř proti nám stojí, tím lépe hrajeme. Vždycky se nám proti silnějším soupeřům hraje lépe, ale proč to tak je, to nedokážu říct.

K čemu vás nabádali trenéři v nepříznivé sérii?
Říkali nám, že se musíme semknout jako tým a povzbuzovat se na střídačce. Nesmíme vypustit jediný souboj a podobně.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Teď vás čekají venkovní utkání proti Šumperku a Porubě. S čím do nich půjdete?
Musíme oba zápasy vyhrát a vzít šest bodů. Nic jiného pro nás v tento moment neexistuje. Musíme jít do zápasů s pokorou. Nesmíme si říct: ‚Jdeme na Šumperk, je to naše.‘ Musíme na ně nastoupit, jako kdyby to byla Kometa, Vítkovice nebo Třinec. Prostě naplno.

Jak jste spokojený s osobními výkony?
S předešlými zápasy nemůžu být spokojený. Nálada nebyla v kabině nic moc, protože jsme prohrávali i se soupeři, které bychom měli jasně porážet. Teď věřím, že se všechno zlepší a půjde to nahoru.

„Musíme oba zápasy vyhrát a vzít šest bodů. Nic jiného pro nás v tento moment neexistuje.“

Jelikož nastupujete i v extralize juniorů, máte hodně náročný program. Jak se s tím zatím vypořádáváte?
Za čtyři dny odehraju tři zápasy – čtvrtek a sobotu za dorost, v neděli za juniorku. Zatím to zvládám, protože v pondělí mívám volno. Je důležité zregenerovat, dobře se najíst a vyspat. Pak už se člověk musí jenom naladit na další zápas.

Mohl byste obě soutěže porovnat?
Juniorka je pořád o něco tvrdší a rychlejší. Co do kvality jsou obě soutěže kvalitní. V juniorce je na všechno méně času, takže se člověk naučí řešit všechny situace rychleji. Pak si zvykne taky na důraz.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz