Koblasa má stopku, Vary tak v derby rozšíří svou „školku“

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Během jediného týdne pošlou Karlovy Vary do extraligového zápasu už třetího debutanta ročníku narození 2004. Domácí derby s Plzní bude premiérou pro útočníka Robina Sapouška.

O Kapku lepší hokej

Energie se v útočných řadách dál potýká s trablemi. Pro zápas s Plzní nemůže počítat s Ondřejem Beránkem ani Tomášem Rachůnkem, druhý jmenovaný se přitom ve středu vrátil do sestavy po víc než třech týdnech a proti Kometě zazářil gólem i vítězným nájezdem.

K marodům se na tribuně přidá i Petr Koblasa. V jeho případě nejsou na vině zdravotní potíže, ale disciplinární stopka. Přesilovkový fantom totiž předevčírem nasbíral 32 trestných minut a vzhledem k nashromážděným osobním trestům teď musí automaticky vynechat jedno utkání.

Trenér Martin Pešout proto nasadí do hry dalšího mladíčka – extraligový debut prožije šestnáctiletý Robin Sapoušek.

Naváže na Jiřího Kulicha s Dominikem Rymonem, kteří naskočili za Energii poprvé v pondělí na Spartě. Rymon se pak vrátil do prvoligového Sokolova, kde získal své první seniorské body za dvě asistence, zatímco Kulich se v sestavě udržel.

„Po zápase jsem se rozhodl, že Kulicha nechám v týmu až do konce sezony. Bude hrát, dostane místo ve druhé lajně. Nejsem blázen, abych kluka, který patří v reprezentaci do 17 let k nejlepším, utopil ve čtvrtém útoku. To bych byl sebevrah,“ řekl Pešout pro iSport.cz.

Souvisí to i s tím, že Energie teď umístění moc neřeší, ale tvrdě trénuje na play off. Taky proto se do sestavy vejdou i dorostenci. „Jsme klub, který na hokejové mapě má mít přesně tuhle úlohu. Máme a musíme dávat šanci těmhle mladým talentům. To je přesně pro nás,“ doplnil Pešout.

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Dalšího talenta pošle do hry ve třetí formaci po boku Tomáše Vondráčka a kapitána Václava Skuhravého.

Na rozdíl od výše jmenovaných vrstevníků ale Sapoušek skočí do extraligy bez předešlé zkušenosti mezi dospělými. Karlovarský odchovanec loni patřil ke stálicím reprezentace do 16 let, na startu letošního ročníku třikrát nastoupil ze sedmnáctku proti Švýcarsku a dostal se i do hledáčku trenérů osmnáctky.

Jenže teď nehrál od 11. října a zastavení mládežnických soutěží ani jeden zápas... A hned ho čeká křest v tvrdém derby o západ Čech.

Utkání můžete od 17:30 sledovat v přímém přenosu na Hokejka TV.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz