Klukům není co vytknout, říká Plodek. Ale nevyšly nám přesilovky

Foto: Karel Švec, Český hokej

Víc než patnáct minut strávili hokejisté osmnáctky v početních výhodách. Přesto v těchto situacích měli snad víc šancí Rusové z protiútoků... Právě to byl největší problém mladíků na úvod trojzápasu v Příbrami, kde padli 0:1. „Ukážeme si to na videu a věřím, že budeme v přesilovkách lepší,“ říká asistent trenéra Milan Plodek.

HokejkaTV

Jak se vám první zápas líbil?
Zápas byl velmi slušný, byl hodně o pohybu. Vzhledem k tomu, že šlo o první utkání, byly ještě oba týmy plné sil. Hodnotí se nám to negativně, protože jsme prohráli, ale klukům není co vytknout. Bylo tam nasazení, hráli jsme aktivně, poučili jsme se z Hlinky a po klukách jsme chtěli větší aktivitu. Bohužel rozhodly přesilovky, které nám nevyšly. Ale ukážeme si to na videu a věřím, že zítra a pozítří budeme v těch přesilovkách lepší.

Kde přesně jste v přesilovkách viděli problém?
Rusové hráli hodně aktivně a my jsme se s tím nedokázali poprat, jejich přístup nám dělal problém. Myslím, že jsme si měli rychleji přehrávat puky do slabé strany. Ale říkám, ukážeme si to. Kluci o tom vědí, spíš to je o nějaké důvěře, aby tomu věřili. Aby si ty puky rychle dali a měli větší tlak do brány. Málo jsme chodili gólmanovi na masku.

Přesilovek jste měli hodně. Zkoušeli jste to upravovat už během zápasu?
Určitě jsme se na to zaměřili, hlavně o přestávkách. Nemá tam ale cenu něco měnit, kluci mají svoje pozice dané, mají nacvičené založení a tak dále. Bylo to jenom o tom, jestli se nám povede dát si puky rychle od hokejky. A to se nám moc nedařilo.

„Musíme zvětšit tlak do brány, musíme víc před gólmana. Když už jsme se k nějaké střele dostali, tak gólman viděl.“

Zápas od vás celkově nebyl herně špatný, ale gólové šance vám chyběly. Souhlasíte?
Ano, ruský tým dobře bruslí, takže není vůbec jednoduché se do těch šancí dostat. A s těmi několika, které jsme měli, jsme si nedokázali poradit. Ale říkám, musíme zvětšit tlak do brány, musíme víc před gólmana. Když už jsme se k nějaké střele dostali, tak ten gólman viděl. Když nějakou šanci máme, tak musíme být trochu dravější do brány.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Chtěli byste do toho dát víc emocí?
Nemyslím si, že by nám tam chyběly emoce. Kluci hodně chtěli, snažili se. Myslím, že bychom ještě měli trochu zkrátit střídání, abychom pak při dotahování v zápasu měli sílu a dokázali jsme tam ten puk dostrkat. Jsou před námi ještě dva zápasy, připravíme se na to a zítra to bude lepší.

Ve druhé třetině jste měli celkem velké problémy se zachytáváním rychlých ruských útočníků. Těžko se to brání?
Tam se nám hlavně několikrát stalo, že jsme měli zbytečné ztráty na modré čáře. Rusové to rychle otáčeli a jejich útočnici jsou pak individuálně velmi dobře vybavení. Mají dovednosti a hlavně rychlost, takže obráncům se to pak těžko chytá. Spíš se musíme zaměřit na to, abychom neměli zbytečné ztráty u modrých čar. Pročipovat si puk k nim do třetiny a pak si myslím, že náš forčeking tam dneska nebyl vůbec špatný.

Velkou pochvalu si určitě zaslouží Nick Malík, viďte?
Samozřejmě. Nick nás podržel, hlavně v té druhé třetině, kdy se to na nás po těch chybách valilo. Je to výborný gólman, kluci mu věří. Gólmany máme vyrovnané a kvalitní, ale i tak se určitě budeme snažit, aby na ně nechodilo tolik střel. Nesmíme ztrácet ty puky, to bude základ.

Celkově se mi ale zdálo, že vaše sestava s menšími zkušenostmi se s mezinárodním tempem sžila dobře.
Myslím si, že jo. Kluci chtěli, bylo tam nasazení, v tom nebyl vidět žádný rozdíl. Ale ty zkušenosti určitě hrají nějakou roli. Hlavně v přesilovkách, tam to bylo z naší strany trochu zbrklé. Kluci se ale s prvním zápasem porvali dobře.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz