Klíčová bitva sedmnáctky! Můžeme všechno odčinit, hlásí Ramik

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Reprezentace do sedmnácti let v základní skupině na World Hockey Challenge v Kanadě urvala přes zlepšující se herní projev jediný bod, teprve nyní se ale bude rozhodovat o úspěchu či neúspěchu. Díky systému turnaje postoupil národní tým do čtvrtfinále, ve kterém dnes od 22 českého času vyzve Švédy!

HokejkaSHOPvanoce

Národní tým zvládl první minutu na turnaji skvěle a vedl 1:0, pak ale přišla americká kanonáda. Skóre se zastavilo až za stavu 1:10, takže čeští mladíci hned na úvod turnaje dostali silnou sprchu. „Bylo to hrozný. Po zápase jsme si řekli, že na to rychle zapomeneme a uděláme všechno pro to, abychom naši hru zlepšili,“ vzpomíná Michal Ramik.

S debaklem v zádech čekal svěřence Václava Eismanna duel proti Kanaďanům v černých dresech. „Věřili jsme, že když předvedeme bojovný a týmový výkon po celý zápas, můžeme být konkurenceschopní,“ říká mladý forvard. To se nakonec i potvrdilo.

„Nedokázali jsme vyhrát ani jeden zápas, což nás mrzí, ale určitě jsme od prvního zápasu z Amerikou udělali herní pokrok.“

Češi třikrát těsně vedli. „Změnili jsme styl hry, byli jsme obětavější a chodili do osobních soubojů,“ popisuje. Nakonec však brali bod za prohrané nájezdy, jelikož na konci 59. minuty poslal duel do nastavení Danny Zhilkin. „Měli jsme slabý důraz v předbrankovém prostoru, ze kterého jsme dostali dvě branky. Navíc jsem měl ke konci před sebou prázdnou branku, kterou jsem netrefil, a potom jsme z toho dostali gól,“ smutní Ramik.

Na závěr základní skupiny národní tým nestačil na druhý ze tří domácích výběrů. „Oba dva kanadské týmy, se kterými jsme hráli, měly výborné zakončení a individuální dovednosti. Jediné rozdíly byly v přesilovkách a v najetí ve středním pásmu,“ srovnává hráč Třince.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Oproti brankově bohaté bitvě proti Kanadě Black, Tyleru Brennanovi v bílém trikotu nedali čeští hráči jediný gól. „Vyhořeli jsme v koncovce. Neměli jsme takový důraz, který je na mezinárodní úrovni potřeba. Na tom musíme zapracovat,“ uvědomuje si. „Chybělo nám větší sebeprosazení v útočném pásmu. Někdy jsme zbytečně zahazovali kotouče,“ doplňuje ještě.

Ve skupině tak český výběr urval jediný bod, který ho odsoudil na poslední místo v tabulce. „Nedokázali jsme vyhrát ani jeden zápas, což nás mrzí, ale určitě jsme od prvního zápasu z Amerikou udělali herní pokrok,“ přibližuje Ramik.

„Předvedeme výkon na hranici našich možností, abychom si po zápase řekli, že jsme do toho dali všechno.“

Dnes od 22 hodin středoevropského času národní tým nastoupí ve čtvrtfinále proti Švédsku, které si vedlo v převážně evropské skupině nejlépe, i když první místo získalo jenom díky lepším vzájemnému zápasu s Kanadou Red. „Systém turnaje nám dává ještě jeden zápas, ve kterém můžeme všechno odčinit,“ směřuje Ramik myšlenky na klíčovou bitvu.

Hráči ze země Tre Kronor na úvod porazili velkého rivala z Finska i kanadský výběr. Jedinou porážku utrpěli Seveřané proti Rusku, které rozhodlo třemi góly v závěrečném dějství a vyhrálo těsně 5:4. To však Švédy nemuselo tolik mrzet, z prvního místa jdou jako favorité na Česko. „Předvedeme výkon na hranici našich možností, abychom si po zápase řekli, že jsme do toho dali všechno,“ uzavírá Michal Ramik.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz