Kemp Bostonu? Letos to bude těžší, hlásí Lauko. Na dvacítkách už se nerozklepe

Foto: nhl.com

Pokud všechno klapne, bude jednou z největších opor české dvacítky na domácím mistrovství světa juniorů, které od 26. prosince hostí Ostrava a Třinec. „Turnaj mám v hlavě už od loňského šampionátu," přiznává Jakub Lauko.

NHL 20

Jeho start by mohla škrtnout snad jen skutečnost, že by skvělý bruslař a bojovník získal pevné místo v NHL. „To je můj sen," hlásí naděje Bostonu. Letošní vítěz Memorial Cupu každopádně doufá, že v kariéře udělá další krok dopředu. „Chtěl bych hrát dospělý hokej, zpátky do juniorky se mi moc nechce. Ale uvidíme," hlásí.

Rozhodne kemp Bruins. Loni ho měl Lauko parádní, teď se blíží další velká šance. „Letos to bude těžší," uvědomuje si. Ještě před odletem za Atlantik stihne s reprezentační dvacítkou turnaj v ruském Permu, kde svěřence trenéra Varadi na předposledním testu před šampionátem prověří evropská špička.

Po delší době vás čeká mezistátní akce. Jste hodně natěšený?
Určitě. V červenci jsem nemohl jet na zápasy do Finska, teď jsem rád, že mohu v mužstvu být. Zase mám možnost vidět se s kluky z týmu, je fajn být s nimi pohromadě. Bude to důležitý turnaj a pro mě osobně i dobrá příprava ne kemp Bostonu.

Mistrovství světa juniorů sice vypukne až za čtyři měsíce, ale přiznejte – máte už turnaj trošku v hlavě?
V hlavě to mám už od konce minulého šampionátu. Bude se hrát doma, v Česku. Na turnaj myslím docela dlouho. Doufám, že to pro mě bude dobré rozloučení s kariérou v mládežnických reprezentacích. Myslím, že za každého z nás mohu říci, že se hrozně moc těšíme.

Foto: Vincent Ethier / LHJMQ / CHL

Pomohou vám zkušenosti z předchozích šampionátů? Turnaj jste si zahrál už dvakrát.
Doufám, že jo. Asi se už nerozklepu, že jsem na mistrovství světa, že na to koukají úplně všichni. To by neměl být takový problém. Budu se snažit, abych zkušenosti trošku zúročil.

Ale na druhou stranu, kdyby se vám povedlo vybojovat si místo v prvním týmu Bostonu, šampionát by vás mohl minout.
Řekl bych, že tohle je pro mě takový sen. Kdybych nemohl jet na mistrovství, tak ať je to aspoň z takového důvodu, že mě nepustí z prvního týmu. Uvidíme. Zatím je to trošku házení do větru (usměje se).

Jaké bylo vaše léto? Po zisku Memorial Cupu asi nezvykle krátké, že?
Skončil jsem na začátku června, kdy jsem přijel do Česka. Bylo třeba doléčit zranění, do tréninku jsem se dal až v úvodu července. Léto je tentokrát abnormálně krátké, cítím se však zatím dobře. Příprava byla krátká, ale slušná. Uvidíme, jak to bude vypadat.

Trénoval jste sám?
Tréninky na suchu v posilovně ano. V Chomutově, jen s kondičním trenérem. A ještě jsem dvakrát nebo třikrát týdně jezdil do Prahy k Michalu Břetenářovi. Příprava na ledě probíhala normálně s kluky z chomutovského týmu.

Foto: Martin Voltr

Blíží se kemp Bostonu, s jakým očekáváním do zámoří odletíte?
Myslím, že letos to bude těžší. Protože loni se to dobře vyvinulo, polovina týmu byla v Číně, my ostatní měli tím pádem větší prostor na ledě. Mohl jsem hrát přípravné zápasy. Teď to bude jiné, tím víc musím dokazovat, že na to mám.

Slyšel jste po skončení minulé sezony od vedení Bruins, na čem třeba zapracovat? Co zlepšit?
Byl jsem na development kempu, koncem června. Tam mi říkali, ať hlavně doléčím zranění a pracuju na zesílení. Dali mi doporučení a pokyny, že je nutné makat na všech věcech, které si představují.

Viděl jste se s Davidem Pastrňákem nebo s Davidem Krejčím během letní pauzy?
Neviděl. To zase až tam. Spíš jsem v kontaktu s Danem Vladařem, s Kubou Zbořilem. Ale v Bostonu nám oba Davidové samozřejmě pomáhají. Třeba David Krejčí je úplně super, s ním jsem se loni hodně poznal. Do Číny neletěl, hráli jsme spolu i zápas.

Hodně přemýšlíte o nové sezoně? O tom, jak se v organizaci Bruins pro vás všechno vyvine?
To víte, že jo. Každý den. Není to příjemné. Loni jsem byl v podobné situaci, nebylo jasné, jestli zůstanu tam, půjdu do juniorky, nebo se vrátím do Česka. Teď je ve hře víc variant, vím jenom to, že budu hrát určitě v zámoří.

Předpokládám, že vaší touhou bude hrát dospělý hokej.
Určitě! Do juniorky už se fakt vracet nechci, i když se to může stát. Nikdy nevíte. I kdybych kemp odehrál sebelépe, mohou přijít a říci, že pro mě nemají místo. A pošlou mě znovu do juniorů. Nechci na to myslet, že by to tahle dopadlo. Ale musím být připraven, stát se to může. Ve hře samozřejmě bude i farma v AHL, všechno je otevřené.

Co říkáte na dění v hokejovém Chomutově? Tatínek působí u Pirátů jako vedoucí mužstva, informace jste určitě měl.
Je to těžké. Svým způsobem mě mrzí, jak to dopadlo. Ale asi se potřebovalo něco stát, takový ten restart, jak se říká. Protože už bylo neúnosné, co se v klubu dělo kolem peněz a podobně. Možná jsem i trošku rád, že se to všechno stalo. Snad to postupně povede zase k lepšímu.

Foto: nhl.com

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz