Kapitán Teplý: Půlka týmu si ani neuvědomuje, že bojuje o mistrovství světa

Foto: Karel Švec, Český hokej

V aktuálním výběru do 18 let patří mezi největší mazáky, má už za sebou jeden světový šampionát. I proto dostal liberecký Michal Teplý v Příbrami céčko na dres. Roli tahouna v prvním zápase s Ruskem potvrzoval, patřil mezi nejlepší hráče, jenže k vítězství svůj tým nedovedl.

Plekanec Chance liga

Teplý připravil jediný český gól zápasu pro Radka Mužíka, pak měl na hokejce za stavu 1:2 vyrovnání: V přesilovce pět na tři ale napálil tyč. Hlavně po nepovedené třetí třetině neskrýval vysoký útočník své rozčarování.

Co pro Rusy rozhodlo?
Myslím, že jsme v první třetině byli lepší. Ve druhé se do toho oni začali dostávat a ve třetí nás pak už přehrávali. My máme hodně šancí a přesilovky, ale nejsme schopni dát góla... A jejich útočníci projíždějí naší obranou jako nůž máslem. Bohužel si prostě půlka týmu ani neuvědomuje, že tady bojuje o nominaci na mistrovství světa a na další akce. Každý si musí přebrat svůj výkon a příští zápas hrát o padesát procent víc.

Postrádal jste tam zápal? Nebo to bylo tím, že spousta hráčů není zvyklá na mezinárodní tempo?
Jak jsem říkal, ze začátku jsme byli lepší, pak jsme sice dostali špatný gól, ale stáhli jsme to na 1:2. To nás nakoplo, byli jsme lepší. Jenže bohužel pak jsme zase individuálními chybami ten zápas ztratili. A potom už ani nebojujeme, to mě nejvíc štve.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Co bylo špatně v přesilovkách, hlavně v té dlouhé pět na tři?
Možná že to nebylo sehrané úplně nejlíp, ale šance tam byly, já jsem trefil tyčku. Pak Adam Najman měl taky velkou šanci. Od modré lítaly dobré puky, ale gól z toho prostě nebyl. A tím pádem je ta přesilovka neúspěšná.

Závěr druhé třetiny rozhodl, viďte? Místo vyrovnání jste dostali špatný gól na 1:3.
To byl gól do šatny. Ale i tak jsme si prostě říkali, že do desáté minuty to stáhneme, dáme aspoň góla a pak druhého třeba v power-play. Ale jak říkám, půlka mančaftu nedělala to, co měla. Špatně jsme střídali, šli jsme dvakrát ven kvůli tomu, že jsme hráli v šesti. Takhle se prostě vyhrát nedá, když děláme takové zbytečné a žákovské chyby.

Docházely vám síly, jak naznačil trenér Hadamczik, nebo ta špatná třetí třetina byla spíš o hlavě?
Určitě by nám v prvním zápase síly dojít neměly... Možná to byla ta psychická stránka, že už někdo byl na dně a oni se po tom příletu rozehráli. Ale máme před sebou ještě dva zápasy a určitě je budeme chtít zvládnout. V kabině si musíme říct, že to prostě nebylo dobré a že v dalších dvou zápasech to bude jiné a lepší. Snad.

Kapitánem jste v reprezentaci poprvé?
Byl jsem na poslední zápas v Kanadě na World Hockey Challenge, jinak jsem teď poprvé.

A jaké to pro vás je?
(usměje se) Být kapitán nároďáku, to je asi úplně nejvíc. Snažím se, jak to dělá kapitán, jít příkladem a táhnout tým. S kluky, co mají áčko na dresu a dalšími zkušenými, to musíme táhnout. Je to určitá zodpovědnost a obrovská čest.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Takže když se nedařilo, byl jste tím, kdo v kabině nebo na střídačce vystoupil a něco řekl?
Samozřejmě nás to říkalo víc, třeba Adam Najman, Radek Mužík a ti zkušení, co jezdí na každou akci a co už mají něco za sebou. Zkoušeli jsme tým hecovat. Ale bohužel jsme prohráli.

Co konkrétního zkusíte změnit do druhého zápasu?
Když jsme prohrávali 1:3, tak už jsme nesmyslně chodili napadat za bránu. Už jsme se nedrželi systému a rozpadalo se to. Beci i útočníci dělali nesmyslné věci v našem obranném pásmu, kdy to můžou jednou nahrávkou nebo protečí dát ven, ale místo toho tam vymýšlí prostě špatné a zbytečné věci. Oni to hned zachytí a mají tlak. Takže musíme hrát jednodušší hokej, všechno do brány, a pak už to tam spadne.

A jak se srovnáváte s ruskou tvrdostí? Drtivá většina soubojů je čistých, ale všechny jsou hodně tvrdé.
S tím jsme asi počítali, oni to vždycky řežou. Tady už hodně kluků hraje seniorský hokej, tak si myslím, že jsme i docela zvyklí, že se hraje tvrdě. My ale bohužel, až na pár výjimek, neumíme hrát do těla.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz