Kanada má dalšího Connora. Bedard na juniorském MS udivuje

Foto: Martin Voltr

(EDMONTON, od našeho zpravodaje) Na šampionátu mladíků jsou vždy k vidění hvězdy budoucnosti a výjimkou není ani ten letošní. Mezi nejvíce sledované borce patří i jeden sedmnáctiletý mladík. K McDavidovi se tak v NHL možná přidá další hvězda se jménem Connor.

V závěrečném utkání skupiny proti Finsku okouzlil další akcí. Po nahrávce McTavishe se Bedard rozjel po křídle a nechytatelnou střelou zápěstím z pravého kruhu zvýšil na 3:0 pro svůj tým.

Málokdo v tu chvíli asi čekal, že k takovému protiútoku vůbec dojde. První kanadská formace se totiž dlouho vařila v obranném pásmu pod finským tlakem, už předtím navíc sama útočila. McTavish s Bedardem se však přesto rozjeli dopředu. „Ani nevím, jak dlouho už jsme tam v tu chvíli byli. Viděl jsem ale šanci jet dopředu, tak jsem to ještě zkusil,“ popisuje druhý jmenovaný svou gólovou akci.

„Myslel jsem, že kluci půjdou střídat a nic se nebude dít, tak jsem si na střídačce sedl a nekoukal. A najednou všichni začali slavit,“ směje kanadský útočník Nathan Gaucher. Brennan Othmann popsal Bedardovu trefu stručně: „Hodně dobrý!“

„Byli jsme tam dlouho. Já ale viděl šanci jet ještě dopředu.“

Od té chvíle ale fanoušci moc dalších akcí od sedmnáctiletého talenta neviděli, stejně tak tomu bylo u dalšího člena elitního útoku Othmanna. V první formaci s McTavishem po zbytek zápasu nastupovali jejich spoluhráči ze čtvrté lajny.

Ve třetí třetině už Bedard odehrál jediné střídání. Kvůli čtyřem vyloučením Kanady, včetně jednoho pětiminutového, vlastně ale ani neměl moc příležitost, kdy se dostat na led.

V závěru navíc musel domácí celek bránit za stavu 5:3 finskou power-play. „Kluci to odehráli skvěle. Ukázali jsme charakter našeho týmu. Během zápasu jsme zblokovali hodně střel, což byl jeden z klíčů k úspěchu,“ chválí Bedard spoluhráče.

I tak ale pravděpodobná jednička příštího draftu zanechala v základní skupině výraznou stopu. Přestože proti Bedardovi nastupují až o tři roky starší hráči, zapsal už tři góly a čtyři nahrávky. Mimochodem, české mužstvo je jediné, komu na tomto turnaji nevstřelil branku.

Zúčastnit by se přitom mohl ještě dalších tří juniorských mistrovství. Otázkou však je, kolik jich přidá. Letos v prosinci by se na něm ještě objevit mohl, během těch dalších už ale nejspíš nebude mít čas kvůli zápasům v NHL. 

Foto: Martin Voltr

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz