Kanada a spol.? To bude jinačí hokej, ví Koffer po skalpech Slováků

Foto: Markéta Křížová

V prvním duelu brousil čtvrtou formaci, potom dostal Filip Koffer větší prostor a naplno ho využil na závěr trojzápasu se Slováky. Výhru české dvacítky 3:1 podpořil gólem a asistencí v početních výhodách už během první třetiny.

Chance liga na Hokejka TV

Když brankář Nick Malík před zápasem říkal, že přesilovky v hokeji rozhodují, myslel to přesně takhle. Jeho parťáci využili v úvodní části obě možnosti, a přesně to vytvořilo pozdější rozdíl ve skóre. Češi už pak k vítězství „nepotřebovali“ nijak suverénní výkon.

Znovu jste rychle nastoupili a vedli 3:0 po první třetině... Přirovnal byste třetí zápas k tomu předchozímu?
Já bych řekl, že ne. Myslím, že ten druhý zápas byl daleko lepší, tentokrát už to bylo z naší strany horší. Už ubývaly síly. Parádně nás podržel gólman, tak jako v obou předchozích zápasech. Máme tři výborné gólmany.

Čím to bylo? Síly ubývaly oběma týmům.
Já nevím, možná nám to stouplo do hlavy. Nebo ne stouplo, ale zkrátka si říkáte, dvakrát jsme je porazili, tak jsme na ně nevlítli tak agresivně jako třeba v tom prvním zápase. Ale i tak myslím, že jsme hráli svoji hru, svůj systém. Ukázalo se to, zvítězili jsme.

V první třetině vám moc pomohly dvě skvělé přesilovky. Tam už se musela projevit sehranost, to nebylo o náhodě...
Já jsem zaskakoval za Martina Langa, který se zranil. Ve druhém zápase jsem měl v přesilovkách taky pár střel, ale nevyšlo to. Tentokrát to konečně vyšlo, samozřejmě díky spoluhráčům. Mám tam Michala Teplého, Šimona Kubíčka, Honzu Myšáka a Jardu Pytlíka, a s nimi se ty přesilovky hrají úplně jinak. Byli jsme sehranější, bylo to super.

Hlavně při vašem gólu na 3:0.
To bylo parádně sehrané. Šimon Kubíček to načal, dal to zezadu na Michala Teplého. Ten naznačil na Myšiho a hodil to dolů na Jardu Pytlíka, který mi dal parádní přihrávku mezi kruhy a já už jsem jenom zavřel oči a vystřelil.

Pak už přibývalo nanejvýš potyček. Snažili jste se je uklidnit, nebo jste do nich taky šli?
Se Slováky je to derby, takže vždycky v zápase přijdou nějaké ty potyčky. Já osobně se toho nebojím, chytíme se tam, ale tím to skončí. Že bychom se rvali, to ne. Spíš je to takové, nevím, jak to říct... Aby ukázali, kdo je lepší. To je hokej.

Jak moc vás mrzí zmařené čisté konto Jana Bednáře?
To je škoda. Zrovna já jsem říkal na střídačce, pojďme, zbývá třicet sekund, nebo kolik to bylo. Ať to udržíme Bednovi, stejně jako předtím Malda (Nick Malík) vychytal čisté konto. Ale škoda. Blbý odraz a bylo to v bráně. Ale Bedna chytal výborně celý zápas, takže ten jeden gól ho vůbec nemusí mrzet.

V čem jste celkově Slováky předčili, že jste zápasy zvládli relativně jednoznačně?
Osobní souboje, snažili jsme se dohrávat. Soupeř taky dohrával, ale myslím, že náš tým byl rychlejší a agresivnější, rychle jsme napadali, doplňovali jsme se, byli jsme blízko u sebe. To myslím, že byl klíč k úspěchu. A samozřejmě jsme proměňovali šance.

Souhlasíte ale, že těžší soupeři vás v sezoně ještě čekají?
Myslím, že určitě. Taková Amerika, Kanada, Rusko, Švédové, Finové... Řekl bych, že to bude úplně jinačí hokej než tady trojzápas se Slovenskem.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz