Juniorské derby Vysočiny je zpět, Žďár se v ELJ prohodil s Litomyšlí

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Podobně jako v DHL Juniorské lize akademií, i v Extralize juniorů měly kluby možnost vyjádřit se k prvotnímu rozlosování. Na základě jejich podnětů prošel rozpis druhé nejvyšší soutěže změnami.

NHL 20

Čtrnáctičlenná Extraliga juniorů bude probíhat až do konce února ve dvou skupinách, mezi nimi nyní došlo k prohození týmů z pomezí Čech a Moravy. Loňský účastník nejvyšší soutěže Žďár nad Sázavou bude nakonec hrát západní skupinu.

Vysočina se tak může těšit alespoň na jedno derby (místo tří v závěru loňské sezony), ve skupině totiž Plameny narazí na Havlíčkův Brod. Nejdelší výjezd je čeká do Ústí nad Labem.

Kompletní rozlosování základní části ELJ – západ »

Naopak do východní skupiny po bok moravských celků putuje východočeská Litomyšl. Podle všeho nebude mít zdaleka tak velké ambice jako Vsetín, Přerov či Havířov, jejichž jediným cílem je návrat mezi elitu.

Samozřejmě pokud jiným způsobem nerozhodne arbitráž Českého hokeje, jejíž výsledky stále nejsou známy.

Kompletní rozlosování základní části ELJ – východ »

V rozpisu soutěže se ještě změnilo jméno jednoho účastníka, ale pouze formálně: Junioři Chrudimi už nebudou vystupovat jako B-tým Pardubic, nýbrž pod hlavičkou HC Chrudim. Zda to bude mít nějaký vliv na spolupráci klubů, to zatím těžko soudit.

Extraliga juniorů začne v pátek 13. září, právo účasti v DHL Juniorské lize akademií v následující sezoně získá jen vítěz. Podrobně jsme o systému soutěže psali zde.

Složení skupin Extraligy juniorů

Západ:
BK Havlíčkův Brod
HK Kralupy nad Vltavou
HC Chrudim
HC Kobra Praha
IHC Písek
SKLH Žďár nad Sázavou
HC Slovan Ústí nad Labem

Východ:
HC Litomyšl
HCM Warriors Brno
HC RT TORAX Poruba
HC ZUBR Přerov
HK Mladí Draci Šumperk
AZ RESIDOMO Havířov
VHK ROBE Vsetín

Foto: Hana Řezníčková, hokejprerov.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz