Junioři ve slovenské odvetě uspěli. Nájezdy rozhodl Konečný

Foto: Jakub Homoľa / HockeySlovakia.sk

Úvodní porážku ve slovenských Piešťanech čeští hokejisté do 20 let odčinili. Reparát složili vítězstvím 4:3 v samostatných nájezdech, když premiérovou trefu v reprezentaci slavil Jiří Háva a rozhodující nájezd proměnil Jakub Konečný.

Hokejista sezony

První životní šanci v brance národního týmu dostal Michal Postava, v poli zase debutoval Filip Jansa a mezistátní premiéru si připsal Jiří Háva. Právě on si ji osladil dokonce i gólem! V desáté minutě využil Háva (znovu) dobrý český start, dostal přihrávku z rohu od Stehlíka a od modré čáry prostřelil vše před sebou – 0:1.

Dobrý pohyb i důraz dál nesly Čechům ovoce, čtvrt hodiny na ledě jasně vládli a měli vést vyšším rozdílem. Šance neproměnili Chlubna a Konečný, ten mohl těžit z úchvatného slalomu Stehlíka.

Jestli ale něco opravdu snese přívlastek „úchvatné“, byla to vyrovnávací trefa Martina Chromiaka dvě minuty před pauzou. Za bránou si postavil puk na čepel hokejky a fintou po vzoru Mikaela Granlunda ho nádherně poslal do růžké české branky – 1:1!

Páteční vývoj se pak opakoval, v polovině utkání šel český tým zpět do vedení. Když jeho aktivita sílila, Dominik Binias vystřihl rovněž parádní akci: Stahovačkou si obhodil Šimona Nemce a kotouč v brejku poslal bekhendem mezi betony gólmana Noskoviče – 1:2. Toho vzápětí, zřejmě plánovaně, nahradil Opatovský.

Hra se rozjela ke strhující podívané. Výtečný Postava čelil ranám Chromiaka, nejlepší zákrok vytáhl lapačkou proti Kňažkovi. Češi mezi to vklínili především obří dvojšanci třetího útoku: Ivana po kombinaci vychytal Opatovský, Binias pak nezvedl puk nad jeho ležící tělo do odkryté brány. Jejich lajna s Chlubnou hrála v Piešťanech dobré zápasy.

Doslova vynikající zápasy hrál ovšem Juraj Slafkovský, jenž potvrdil, že ho čeká velká kariéra. Po návratu do hry vystřihl exkluzivní gólový pas z rohu na hokejku Samuela Krajče. Za Čechy ale stejný obrat jako v prvním utkání odmítl Josef Koláček. Chomutovský odchovanec nejdřív sklopil hlavu k ledu, aby puk krásně trefil do růžku – 2:3.

Jenže nejlepší hráč Slováků byl v 52. minutě znovu na správném místě, Slafkovský přesnou tečí odražené Nemcovy střely potřetí vyrovnal a poslal duel do prodloužení – 3:3. To by se nehrálo, kdyby Binias proměnil aspoň jednu ze dvou obrovských šancí nebo Konečný nenapálil z brejku jen tyčku. I když ta možná zvonila už po siréně.

Hektické prodloužení vyznělo na gólové šance poměrem 2:1 pro Slováky, úplně nejméně ale chybělo ke gólu Chlubnovi – ten znovu trefil tyč. Češi nicméně rozhodli o vítězství v nájezdech: Své pokusy proměnili litoměřičtí šikulové Stehlík i Konečný, zatímco za domácí uspěl jen Chromiak.

SLOVENSKO – ČESKO 3:4 po nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Chromiak, 45. Krajč (Slafkovský), 52. Slafkovský (Š. Nemec) – 10. Háva (Stehlík), 32. Binias (Chlubna), 47. Koláček (Konečný), rozh. nájezd Konečný.
Rozhodčí: Stano, Lokšík – Jurčiak, Jedlička (všichni Slovensko).
Vyloučení: 3:4.
Bez využití.
Střely na branku: 34:23 (8:12, 14:7, 11:8 – 1:5).
Bez diváků.
Slovensko: Noskovič (32. Opatovský) – Bečár, Kňažko, Š. Nemec, Petrovický, Šeliga, Bakala, Jombík, Groch – Slafkovský, Dvorský, Chromiak – Michalík, Krajč, Lašák – Žlnka, Petrovský, L. Nemec – Hajnik, Demek, Bačo. Trenéři: Feneš, Čacho a Štrbák.
Česko: Postava – Baláž, Hrádek, Bláha, Kovář, Kremláček, Hampl, Háva – Konečný, Koláček, Stehlík – Malát, Vrhel, Novák – Chlubna, Ivan, Binias – Malý, Jansa, Macháček – Rouha. Trenéři: Bruk a Trnka.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz