Junioři na MS: Hischier stíhá Kakka, německý rekordman a slovenská karma

Foto: Alena Zapletalová

Jak si v Bratislavě a Košicích vedou hráči narození v roce 1999 či později? Dobře: Dvanáct z patnácti, kteří na šampionátu naskočili, má aspoň bod.

HokejkaTV

Bodování juniorů vládne Kaapo Kakko. Osmnáctiletý talent plní novinové titulky, je to zkrátka fenomén letošního šampionátu. V pěti utkáních dal šest gólů včetně výstavních.

Kakkovi je ale v patách Nico Hischier. Stejně jako on posbíral už sedm bodů, jen má méně branek (3+4). Lotyšům dal vítězný gól tři minuty před koncem, ale teď se teprve ukáže, jak se prosadí proti nejsilnějším soupeřům. Se Švédy nebodoval, Rusové a Češi čekají.

Zápas s Kanadou mohl být životním úspěchem pro Adama Lišku, pokud by ho Slováci neztratili. Vstřelil totiž dva góly!

Mezi dospělými se neztrácí ani Philipp Kurashev (1+2), nejlepší střelec letošního šampionátu dvacítek. Je pravda, že co mu dovolili beci Rakouska, to mu asi jiní nedovolí.

Tři body má díky třem nahrávkám i Quinn Hughes. Americký zadák hraje přes 21 minut na zápas a zatím byl u sedmi vstřelených gólů ve hře pět na pět, zatímco ani u jednoho obdrženého. Skvělá bilance!

Dva góly už zaznamenal 18letý německý zadák Moritz Seider, přepisoval tak dlouholeté rekordy. Podobný kousek se obránci v jeho věkové kategorii povedl naposledy v roce 1978, kdy dvakrát skórovala pozdější finská legenda Reijo Ruotsalainen!

Seider ale poslední utkání vynechal, ve středu ho totiž na hrazení drsně narazil Ladislav Nagy. Slovenský matador (dostal 2+10) i média osočili juniora z evidentního filmování, což vzhledem k jeho následné tréninkové i zápasové pauze působí opravdu směšně. Dostihla pak domácí tým karma?

Už na druhém seniorském mistrovství skóroval Filip Chytil (1+1). Potom odnesl změny v sestavě a putoval na tribunu, proti Itálii se vrátil, proti Rakousku už zase hrát nebude...

Stejnou bilanci má i Alexandre Texier. Francouzský mladíček se trochu hledal, než krásně trefil střelu do sítě Britů.

Čtyři hráči mají na kontě po jedné nahrávce: obránci Henri Jokiharju a Martin Feherváry, stejně jako útočníci Emils Gegeris a Jack Hughes. Poslední jmenovaný supertalent se bodu dočkal teprve v pátém utkání. Fanynky ocení aspoň to, že od úterních osmnáctin už nosí plexi místo košíku.

Bez bodu zatím zůstávají Liam Kirk, Benjamin Baumgartner a Janis Moser. Pro Mosera bohužel turnaj skončil, zranil si totiž zápěstí a bude se dávat dohromady zhruba čtyři až šest týdnů.

Jonas Röndbjerg se na soupisku Dánů nedostal a brankář Cayden Primeau na tu americkou zatím také ne.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz