Junior Lednický vyzkoušel extraligu, teď míří do Havířova

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Ve druhé nejvyšší soutěži by se měl už v sobotu premiérově ukázat devatenáctiletý Vojtěch Lednický. Produktivní útočník vítkovické juniorky putuje po deseti extraligových zápasech na střídavé starty do Havířova.

Aplikace Tipsport extraligy

Už jsou to bohužel spíše vzpomínky... Vojtěch Lednický byl v úvodu přerušeného ročníku tahounem juniorského týmu Vítkovic, který vyhrál osm z devíti zápasů a vedl tabulku. Třináct bodů (8+5) pasovalo Lednického na druhé místo produktivity celé soutěže, lepší byl jen sparťanský zadák Tomáš Tomek.

Po osmi týdnech čekání si mladého forvarda vytáhli k extraligové premiéře trenéři A-týmu Ridery. Dopřáli mu deset startů, při pátém zaznamenal Lednický první bod za asistenci. Na ledě trávil průměrně osm minut za zápas.

Ice time teď rodákovi z Frýdku-Místku patrně naroste, formou střídavých startů totiž bude nastupovat o soutěž níž – v prvoligovém Havířově. Jeho dres oblékal už v sezoně 2015/16, kdy využil mladší dorost AZetu coby pomyslnou přestupní stanici před příchodem do Vítkovic.

Vojtěch Lednický (vpravo)

Vojtěch Lednický (vpravo) | Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

„Je to pro mě další zkušenost, přece jenom je to hokej mezi chlapy. Jsem zvědavý, jaké je to v Chance lize. Zázemí v Havířově znám, jednu sezonu jsem tady hrál v dorostu pod panem Potěšilem,“ řekl Lednický pro klubové stránky.

„V extralize jsem dostal pár zápasů, jsem rád za každou minutu mezi muži. Připsal jsem si tam jednu asistenci, ale za gól bych byl radši,“ přiznal forvard, jehož výkony v mládežnických kategoriích rok od roku rostly. Potvrdí tuto tendenci i v Havířově?

AZet v sobotu hostí Kladno, až čtrnáctý tým tabulky se pokusí proti silnému soupeři zastavit sérii čtyř porážek.

Soupiska AZ Heimstaden Havířov

Brankáři: Aleš Stezka, Marek Štipčák, Dominik Groh.

Obránci: Antonín Bořuta, Alex Rašner, Tomáš Dajčar, David Chroboček, Jaroslav Mrowiec, Ludvík Rutar, Vojtěch Ševěček, Ondřej Kachyňa, Fabien Kočí.

Útočníci: Martin Adamský, Dominik Cihlář, Jakub Doktor, Jan Maruna, Ondřej Procházka, Filip Seman, Roman Szturc, Tomáš Rousek, Jan Kloz, Jakub Kotala, Kevin Horváth, Ján Petriska, Maxim Mastič, Jakub Mrva, Jan Vašenka, Jan Rudovský, Ondřej Becher, Vojtěch Lednický.

Foto: hc-vitkovice.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz