Jsem hrozně rád, že vyhráváme, září Bednář. Klub mu podal pomocnou ruku

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Hokejistům Karlových Varů se v dosavadním průběhu letošní sezony daří navázat na loňské dobré výsledky. Pešoutova družina se aktuálně veze na vítězné vlně, což potvrdila i v posledním utkání na domácím ledě proti Kometě.

Pojď hrát hokej

Západočeši na svého soupeře vlétli hned od prvních minut, zásluhu na dlouho těsném stavu měl především hostující gólman Lukáš Klimeš.

Byl to zápas maskovaných mužů, byť při pohledu na finální skóre by to řekl málokdo. Na brněnského maskovaného muže letělo hned čtyřiapadesát střeleckých pokusů, z nichž zneškodnil neuvěřitelných jednapadesát. I přes porážku 2:4 zapsal 94,44% úspěšnost zákroků, jednu branku vstřelili domácí do prázdné branky.

Na druhé straně pak zářil mladý Jan Bednář. Ten se při absenci Filipa Novotného chopil role týmové jedničky a rovněž předvedl z osobního pohledu skvělý výkon. Karlovarský gólman si proti Brnu připsal třicet úspěšných zásahů, měl tedy značně méně práce, než jeho kolega na druhé straně kluziště.

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

 „Byl to pro mě dost těžký zápas, protože oni těch střel neměli úplně moc. Myslím, že za tím vítězstvím jsme si šli od začátku, od začátku jsme byli lepší mančaft. Moc nám to tam nepadalo, ale nakonec jsme rádi za tři body,“ hodnotil utkání Bednář.

Energetici se díky dalšímu cennému tříbodovému skalpu posunuli v tabulce na pátou příčku. V zádech navíc mají čtyři vítězná klání v řadě a jak je známo, úspěch mužstva se přenáší také na jednotlivce.

„Samozřejmě, ti jednotlivci nevyjdou najevo bez toho, aniž by hrál dobře celý tým. Za mě můžu říct, že jsem hrozně rád, že teď vyhráváme a jenom doufám, že to v neděli bude pokračovat,“ přeje si brankář, pro něhož to je druhá výhra v letošní extraligové sezoně.

Původně však Bednář Energii vypomáhat neměl. Mladý gólman měl namířeno do zámoří, kde na něj získalo práva mužstvo Acadie-Bathurst Titan hrající mládežnickou Quebec Major Junior Hockey League.

Odchovanec karlovarského hokeje tak vděčí svému mateřskému klubu za možnost nastupovat v Tipsport extralize. „Já bych jim chtěl hrozně poděkovat, protože už jsem vlastně měl jednou odlétat, ale zase se to nepovedlo. Oni mi podali pomocnou ruku, řekli mi, že tu můžu trénovat a potom, když se znovu rozběhla soutěž, se mnou znovu podepsali smlouvu. Jsem moc rád, že tu mohu být a nějakým způsobem pomáhat tomu týmu,“ hlásí osmnáctiletá naděje.

Bednář tak zůstává v herním vytížení před tím, než odletí do Kanady. Přesný termín svého přesunu do země javorového listu nezná, cíl se však nemění. Talentovaný mladík by se postupem času rád propracoval až do nejslavnější hokejové ligy světa, odkud si jej letos na draftu vyhlédla Rudá křídla z Detroitu.

Sestřih utkání Energie – Kometa

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz