Jízdní řád zná i Juniorská liga akademií. Začít má 4. září

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Své rozlosování už zná také Juniorská liga akademií, kterou bude hrát v nadcházející sezoně dvacet týmů. Nejméně tři z nich ale sestoupí.

O Kapku lepší hokej

Přímý sestup v soutěži, která je prozatím stále pozastavená, čeká trojici nejslabších českých týmů. Pokud bude mezi nimi či na poslední zbývající příčce ještě akademie rakouského Salcburku, také ona sestoupí. Jeden celek navíc půjde do baráže. O formátu jsme podrobně psali v tomto článku.

Liga akademií odstartuje o necelé dva týdny dřív než dorostenecká extraliga, a to už v pátek 4. září. Potrvá do 30. ledna příštího roku, kdy je na programu 38. kolo. Každý s každým se utká jednou doma a jednou venku.

Hrát se bude znovu formátem dvojzápasů v pátek a sobotu, aby týmy nemusely tolik cestovat. Vytvořily tedy dvojičky, které o každém týdnu narazí vždy na jinou dvojici. Duely uvnitř dvojic, povětšinou regionální derby, jsou na programu ve vložené úterky 20. října a 5. ledna.

Úvodní víkend nepřinese žádný duel s třaskavým obsazením. Nejkratší vzdálenost urazí junioři Mladé Boleslavi, kteří se představí v Kladně a na Spartě. Vítěz loňského turnaje O Pohár DHL z Hradce Králové zase vyjede na půdu celků, které se umístily až na jeho chvostu – Jihlavy a Slavie.

Nová sezona ovšem klidně může nabídnout nové pořádky. Salcburk má naplánovány domácí souboje se Zlínem a Kometou, ale právě u zahraničního účastníka tradičně může dojít k celé řadě termínových přesunů.

V základní části budou týmy usilovat o umístění mezi první dvanáctkou, jen ta totiž zůstane ve hře o osmičlenné play off. Zbytek pole čeká skupina o udržení, do níž si přenese všechny získané body.

Nadstavbová část začne 4. února, play off 23. března a nového mistra bychom měli poznat 1. či 3. dubna 2021.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Úvodní kola Juniorské ligy akademií

Pátek 4. září 2020:
HC Energie Karlovy Vary – AZ Heimstaden Havířov
HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec
Piráti Chomutov – HC Olomouc
HC Litvínov – HC VÍTKOVICE RIDERA
HC Motor České Budějovice – HC Kometa Brno
EC Red Bull Salcburk – PSG Berani Zlín
HC Dukla Jihlava – Mountfield HK
HC Slavia Praha – HC Dynamo Pardubice
HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec
Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav

Sobota 5. září 2020:
HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec
HC Škoda Plzeň – AZ Heimstaden Havířov
Piráti Chomutov – HC VÍTKOVICE RIDERA
HC Litvínov – HC Olomouc
HC Motor České Budějovice – PSG Berani Zlín
EC Red Bull Salcburk – HC Kometa Brno
HC Dukla Jihlava – HC Dynamo Pardubice
HC Slavia Praha – Mountfield HK
HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav
Rytíři Kladno – Bílí Tygři Liberec

Kompletní rozlosování »

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz