Jeník poslal Tótha do nemocnice. Je mi to líto, nebyl v tom úmysl, říká

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Sobotní kolo DHL Extraligy juniorů rozčísl moment, který bohužel neměl nic společného se samotnými výsledky zápasů. Liberecký Jan Jeník v souboji s Mladou Boleslaví tvrdě poslal na mantinel slovenského útočníka Matěje Tótha (na snímku), který může být až půl roku ze hry.

Plekanec Chance liga

Pro diváky, kteří v sobotu přišli v Mladé Boleslavi na hokej, to byl opravdu hodně ošklivý pohled. Pět minut po startu třetí třetiny za stavu 1:1 přišel tvrdý náraz. A pak dlouhé ticho a nejistota. Po zákroku Jana Jeníka zůstal na ledě ležet Matěj Tóth a vůbec se nehýbal.

Postupně se za ním seběhli lékaři, kustod i hlavní trenér mladoboleslavských hokejistů Jan Křivohlávek. Po několika minutách naložili domácího hráče na nosítka a Tóth putoval rovnou do nemocnice na úrazové oddělení.

Stejně tak skončil zápas i pro Jeníka, od rozhodčích totiž dostal trest ve hře. „Boleslavský hráč, kterého jsem jel napadat, byl v držení kotouče. Těsně po odehrání puku jsem ho dohrál ramenem. V žádném případě jsem nešel do souboje s úmyslem hráče zranit,“ říká útočník Liberce i české osmnáctky, jenž bojuje o účast na mistrovství světa.

„V první chvíli jsem ani nevěděl, že je zraněný. Zapojil jsem se zpátky do hry. Není to nic příjemného, vidět hráče, který se nemůže zvednout z ledu,“ komentuje Jeník celou situaci.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Pád na mantinel měl pro Matěje Tótha těžké následky. Odnesl ho zlomeným nosem a bederním obratlem. V boleslavské nemocnici musel zůstat, v pondělí absolvoval převoz do Fakultní nemocnice v Motole, kde projde důkladným vyšetřením a možná ho ještě čeká operace.

„Zákrok jsem ještě neviděl na videu. Hráli jsme přesilovou hru a hráče, který mě atakoval, jsem neviděl. Ale bylo to už po mém odehrání puku, takže jsem to vůbec nečekal,“ říká slovenský forvard. „Ležím v nemocnici a samozřejmě si delší dobu nezahraju hokej, což mě mrzí,“ dodává.

Až bližší vyšetření přesně ukážou, jak na tom bude, nicméně podle prvních odhadů by jeho léčba mohla zabrat až šest měsíců. „Je mi to líto. Byla to nešťastná situace a doufám, že bude v pořádku,“ vzkazuje Jeník.

Dodejme, že v následujícím dlouhém oslabení sice Bílí Tygři sami skórovali, ale Mladá Boleslav v posledních deseti minutách obrátila výsledek z 1:2 na konečných 4:2. Do play off tak má mnohem blíže než její rival. „Paradoxně se nám v oslabení podařilo dát branku, přesto nás stálo mnoho sil, které nám v závěru chyběly,“ uvedl liberecký trenér Valdemar Jiruš.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz