I z pozice outsidera můžeme vyhrát, věří Kalous. Nastoupí Chmelař?

Foto: Martin Voltr

(EDMONTON, od našeho zpravodaje) Čeští junioři mají díky losu před čtvrtfinále hned dva dny volna a tedy i dostatek času na přípravu. Po kolapsu s Lotyšskem je v prvním kole vyřazovacích bojů čeká mužstvo USA, které je jasným favoritem utkání. Asistent trenéra Jiří Kalous se ale snaží myslet pozitivně.

„V pondělí jsme využili volný den a absolvovali jsme mítink, kde jsme rozebrali naši hru s Lotyšskem. Na videu jsme si ukázali věci, které byly špatně a nelíbily se nám. Bylo potřeba si opět otevřeně říct, co si nemůžeme dovolit. Nyní už se budeme připravovat na to, jak budeme hrát proti Americe,“ popisuje Kalous program týmu během volných dní.

Sestavu na čtvrtfinále ovšem zatím prozrazovat nechce, včetně tolik probíraného brankoviště: „Ještě nás čeká trénink a gólmani zatím neví, kdo bude chytat. Chceme, aby se to dozvěděli první oni. To samé se týká i formací do pole.“

„Na této úrovni je to hazard se jménem českého hokeje.“

Nad brankovištěm tedy v tuto chvíli visí otazník, lajny by však podle Kalouse neměly doznat zásadnějších změn. Nejistý je pouze start Jaroslava Chmelaře, který se zranil proti Kanadě a nenastoupil do utkání s Lotyšskem. „Sestava bude podobná té, ve které jsme začínali hrát turnaj. Otázka ohledně Jardy Chmelaře je zatím otevřená, zdravotně je to ale složitější. Moc šancí tomu nedávám,“ přikyvuje kouč.

Proti USA budou chtít čeští junioři napravit blamáž s Lotyšskem, s kterým prohráli 2:5 a spadli kvůli tomu až na čtvrté místo ve skupině. „Zápas se nám hrubě nepovedl. Nevím, jestli to bylo ještě úplnou nevyzrálostí hráčů, ale do utkání jsme vstoupili tak, jak to prostě nejde. Na této úrovni je to hazard se jménem našeho hokeje,“ vrací se Kalous k poslednímu utkání.

„Věřím, že napravíme dojem, který jsme si pokazili.“

„Hrajeme za naši zemi a je potřeba, aby si to uvědomili i hráči. Měli jsme pocit, že některým to možná nedošlo v plné míře,“ popisuje své pocity. „Pokud bych měl najít aspoň jedno pozitivum, tak si myslím, že se z toho kluci poučí a už se to v jejich kariéře nebude nikdy opakovat,“ dodává ještě k Lotyšsku.

Foto: Martin Voltr

Víru v mančaft tak před klíčovým duelem rozhodně neztrácí. „Kluci se po našem proslovu zavřeli v kabině a něco si k tomu řekli sami. Věřím, že to bude mít pozitivní výsledek a napravíme dojem, který jsme si zbytečně pokazili,“ svěřuje se Kalous.

„Je spoustu příkladů, kdy outsider v takovém zápase uspěl.“

Napravení dojmu však nebude vůbec jednoduché. Český výběr totiž narazí na Spojené státy, které jsou jasným favoritem zápasu. „USA je bez diskuse jeden z top týmů na turnaji. Musíme se s tím vyrovnat a vypustit to z hlavy. Pokud bychom už předem nastoupili s poraženeckou náladou, tak nemáme šanci,“ zdůrazňuje asistent Radima Rulíka.

A dodává, že bude potřeba, aby všichni předvedli svůj nejlepší výkon, včetně trenérského štábu. „Každý zápas začíná za stavu 0:0, včetně tohoto. Pokud budeme odvádět celých šedesát minut maximum, tak můžeme vyhrát i z pozice outsidera,“ věří.

Češi tak ani tváří v tvář obhájcům juniorského zlata neskládají zbraně. „Vím, že nám veřejnost moc nevěří, ale je spoustu příkladů, kdy odepisované mužstvo v takovém zápase uspělo. My se o to určitě pokusíme. Věřím našim hráčům, že v sobě najdou sílu a odhodlání nechat na ledě úplně všechno,“ burcuje před čtvrtfinále.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz