bahis siteleri

Hvězdný nástup! Čahoun Hrabal si za mořem říká o pozornost

Foto: Erica Perreaux / Hockey Canada Images

Odchody českých talentů do zahraničí bývají spojené s náročnými začátky. Zvyknout si na úzký led, větší konkurenci i jiné prostředí není nic snadného. Jestli ale někdo vykročil do nové kapitoly parádně, je to sedmnáctiletý brankář Michael Hrabal.

Hrabal byl v létě brankářskou jedničkou české reprezentace do 18 let na Hlinka Gretzky Cupu v Kanadě, z pěti zápasů odchytal čtyři. Částečně se tak už mohl adaptovat na severoamerický led.

Nyní to prodává naplno v United States Hockey League. Bývalý gólman pražské Sparty tam zamířil, aby se dva roky kvalitně připravoval na nástup na University of Massachusets.

„Je běžné, hlavně u nejlepších hokejových univerzit, že podepisují hráče několik let dopředu, aby si je tak zajistily. Musím si určitě ještě zvyknout na americký styl hokeje a na malé hřiště. Nikdo nechodí do NCAA přímo z Evropy. Všichni stráví nějaký čas v zámořské juniorce, aby se aklimatizovali,“ řekl v červencovém rozhovoru pro hokej.cz.

Tehdy ještě neměl jasno, kde začne. Zmiňoval možnosti v USHL i nižší NAHL. Ale pokud by měl pokračovat v podobném duchu, jako se uvedl mezi americkou juniorskou elitou, pak by se ho „druhá liga“ rozhodně netýkala.

Hrabal dostal důvěru v Omaze. Během víkendu nastoupil v rámci tzv. 2022 Fall Classic jak proti výběru z amerického rozvojového programu, tak následně proti Dubuque.

A v obou případech byl vyhlášen první hvězdou večera!

Reprezentantům pochytal 43 ze 46 střel, Omaze tak zajistil bod za porážku 2:3 po prodloužení. Druhý den svůj výkon ještě vyšponoval a při výhře nepustil ani jeden ze 27 kotoučů, které na něj letěly. Byla to celkem ironie, neboť právě Dubuque ho loni draftovalo.

„Skvělé představení před spoustou skautů z NHL,“ okomentoval na Twitteru počin českého mladíka respektovaný zámořský novinář Chris Peters.

Téměř dvoumetrový talent navíc patří mezi nejmladší hráče ve svém týmu i mezi nejmladší gólmany v soutěži!

Do zápasů úvodního víkendu se kromě něj zapojili už jen tři další brankáři věkové kategorie U18, z toho dva právě v dresu výběru NTDP.

Omaha má s českými gólmany výbornou zkušenost, v sezonách 2019/20 a 2020/21 pomohla k velkému progresu Jakubu Dobešovi. Ten si vysloužil pozornost Montrealu na draftu NHL a následně se zařadil k objevům univerzitní NCAA.

Hrabal by nyní rád kráčel v jeho stopách; draft ho čeká příští rok.

České mladíky jinak USHL – a potažmo i univerzitní cesta – moc netáhne. Kromě Hrabala by se v ní aktuálně měli objevovat pouze obránci Tomáš Machů (draftovaný loni NY Islanders) a Lukáš Fischer (syn Jiřího Fischera, tedy americký odchovanec) společně s útočníkem Jakubem Altrichtrem.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Mimochodem, loňský vicemistr se sparťanským dorostem a bronzový medailista s juniorkou Michael Hrabal by se mohl zakrátko opět představit v reprezentačním dresu. Tradiční listopadový turnaj pěti zemí U18 totiž letos hostí právě Američané.

Domácí tým bude v Plymouthu patrně nejsilnějším vyzyvatelem českého výběru kouče Jakuba Petra. Pokud Omaha Hrabala uvolní (neboť USHL nemá přestávku), mohla by ho čekat další velká výzva.

Turnaje se dále zúčastní Finové, Švédové a Švýcaři.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz