Hvězda pro juniorské play off! Pravý bojovník a sparťan, říká o Rouskovi trenér

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Když se to řekne, zní to až neuvěřitelně – juniorům Sparty v boji o titul pomůže nejproduktivnější hráč play off Tipsport extraligy.

HokejkaTV

Řeč je o Lukáši Rouskovi. Brzy dvacetiletý útočník rozzářil předkolo vyřazovacích bojů – v prvních dvou zápasech ve Vítkovicích zaznamenal jediné góly Sparty, ve třetím zapsal dvě asistence, ve čtvrtém další. Nikdo jiný zatím nenasbíral víc než pět bodů.

Svým dravým herním projevem strhával tým, což je v českém hokeji u takových mladíků opravdové unikum. Ne že by mu vyšlo jedno utkání, podával konstatní výkony a třikrát ze čtyř případů byl vyhlášen nejlepším hráčem! Chvála na něj šla ze všech stran, a oprávněně.

Jenže ani to Spartě nestačilo, aby přešla dál. Rousek tak zamířil do juniorky. Sám projevil zájem za ni hrát! 

Po čtyřech zápasech za pět dnů, ještě zakalených smutkem z nepostupu, by běžný „smrtelník“ už na něco dalšího neměl myšlenky. Jenže junioři hráli rozhodující zápas o play off proti Liberci, takže se jim taková posila hodila dvojnásob.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Jsme moc rádi, že se k nám Lukáš Rousek připojil i přesto, že to bylo jeho páté utkání v šesti dnech. Pomohl nám, protože máme na marodce čtyři klíčové hráče. Takhle se zachová pravý bojovník a sparťan,“ řekl trenér pražských mladíků Tobiáš Slavíček. Postrádá jednoho z nejlepších obránců soutěže Ondřeje Havlína či útočníka Patrika Prymulu, i tak má k dispozici hodně silný kádr.

Ten nakonec s Libercem – nabušeným reprezentanty – prohrál 2:4, navzdory dalšímu aktivnímu výkonu Rouska. Hvězdný útočník znovu bodoval: V polovině utkání projel po levé straně a pak krásnou přihrávkou naservíroval Vojtěchu Kropáčkovi gól naděje na 1:2.

Sparťany ale posunul do play off Hradec Králové, jenž v derby odstavil ze hry Pardubice. Kometa posledních měsíců, kterou minul juniorský šampionát, tak může v sezoně pokračovat a zlepšit si náladu. V úterý rozehraje čtvrtfinále play off, v němž Sparta shodou okolností znovu narazí na Liberec. A tam se dá očekávat hokej na té nejvyšší juniorské úrovni.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz