Hurá na Američany! Letní trip do zámoří čeká i sedmnáctku

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Hlavní prázdninová lákadla mládežnických reprezentací jsou jasně daná, ovšem zajímavá zkouška čeká i reprezentanty do sedmnácti let. Ti po vzoru starších kolegů vyrazí přes oceán, a to na turnaj pěti zemí do Spojených států.

Hokejisté ročníku 2006 za sebou mají test ve švýcarském Davosu, kde předvedli silně proměnlivé výkony. Dá se říct, že v každém jednotlivém zápase. Nejprve z toho i díky brankáři Jakubu Milotovi byla hladká výhra 4:0, pak těsnější triumf 3:2 a na závěr sice vynikající comeback, ale ve výsledku asi přece jen zasloužená porážka 3:4 po nájezdech.

Hlavní kouč Václav Eismann následně vyměnil několik jmen. Jeho štáb tentokrát z gólmanů vybral Adama Ebenstreita z Karlových Varů a zlínského Samuela Kowalczyka, mezi obránci doplnili tým Adam Martin Hlinský, Jakub Fibigr a David Svozil a mezi útočníky pak Vasyl Špilka, Sebastian Glas a Ondřej Kos. Pouze Glas nyní prožije mezistátní premiéru.

A že to bude vydatná premiéra.

Srpnový turnaj pěti zemí vždy vzbuzoval v mladých českých hokejistech velká očekávání, protože poprvé narazili na zámořského soupeře – Spojené státy. A nezřídka si na ně i vyšlápli. Sedmnáctce se to povedlo v posledních dvou letech před covidem, loni už nikoli.

Foto: Laco Duračka

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Letos to bude o to těžší úkol, že se turnaj po letech vrací za oceán. Konkrétně do města Colorado Springs, kde má sídlo americký hokejový svaz.

Organizátoři dopřáli českému týmu poměrně motivující rozlosování. Češi vyzvou Američany na závěr turnaje, a tak udělají všechno pro to, aby šlo – stejně jako ve většině minulých ročníků – o pomyslné finále.

Národní výběr předtím narazí na Švýcary, Slováky a Němce. Zkušenost se Švýcarskem má čerstvou, proti Slovensku hrál čtyřikrát v šestnáctce a třikrát ho přetlačil až v prodloužení. Pokaždé zásluhou vítězné branky Ondřeje Kose, jehož povolání na turnaj tedy dává smysl...

Sedmnáctka má sraz ve středu 3. srpna v Říčanech, kde si dopřeje čtyřdenní tréninkový kemp. Samotný turnaj potrvá od úterka 9. do soboty 13. srpna.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nominace české sedmnáctky

Brankáři:
Adam Ebenstreit (Karlovy Vary), Samuel Kowalczyk (Zlín).

Obránci:
Aleš Zielinski (Třinec), Tomáš Galvas (Olomouc), Adam Jiříček (Plzeň), Samuel Šmerda (Pardubice), Adam Martin Hlinský (Mladá Boleslav), Jakub Fibigr (Vítkovice), David Svozil (Ilves Tampere, Finsko).

Útočníci:
Adam Veselský (Jihlava), Matěj Kubiesa (Třinec), Samuel Drančák (České Budějovice), Adam Benák, Adam Titlbach (oba Plzeň), Jakub Galnor (Přerov), Jiří Klíma, Lukáš Král (oba Hradec Králové), Josef Teplý (Växjö, Švédsko), Maxmilian Curran (Slavia Praha), Vasyl Špilka (Liberec), Sebastian Glas (Vítkovice), Ondřej Kos (Ilves Tampere, Finsko).

Náhradníci:

Brankáři: Marek Uherek (Zlín), Jakub Milota (Třinec), Matyáš Mařík (Plzeň). Obránci: Martin Švec, Alex Kubánek (oba Slavia Praha), Matěj Sedláček (Seacoast, EHL), Marek Chaloupka, Matyáš Man (oba Vítkovice), Adam Král, Marek Macháček (oba Liberec), Dominik Löffler (Jihlava), Jakub Zubíček (Kometa Brno), Daniel Prokeš (Litvínov), Jacob Ficenec (Mannheim, Německo). Útočníci: Matěj Vojáček (Jihlava), Daniel Florýk (Leksand, Švédsko), Samuel Karol Jung (Oulu, Finsko), Patrik Král, Vojtěch Steklý (oba Mladá Boleslav), Daniel Pekař (Liberec), Tobiáš Pastor, Matěj Zeman (oba Karlovy Vary), Michal Červenka, Jakub Zduba (oba Kometa Brno), Jan Peroutka, Lukáš Tůma (oba Litvínov), Matyáš Humeník (České Budějovice), Šimon Pohludka (Třinec), Jaroslav Pospíšil (Chomutov).

Realizační tým:

Manažerka: Tereza Menčíková
Hlavní trenér: Václav Eismann
Asistenti trenéra: Jan Zachrla a Richard Žemlička
Trenér brankářů / video: Lukáš Mensator
Lékař: MUDr. Tomáš Madrý
Fyzioterapeut: Patrik Grosman
Kustod: Josef Toma

Program turnaje v Colorado Springs

Úterý 9. srpna:
23:00 Česko – Švýcarsko

Středa 10. srpna:
3:00 USA – Německo
23:00 Slovensko – Německo

Čtvrtek 11. srpna:
3:00 USA – Švýcarsko
23:00 Švýcarsko – Německo

Pátek 12. srpna:
3:00 Česko – Slovensko
23:00 Česko – Německo

Sobota 13. srpna:
3:00 USA – Slovensko
23:00 Slovensko – Švýcarsko

Neděle 14. srpna:
3:00 USA – Česko

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz