Hrdina Suchánek: Úžasné! Na takový zápas jsem se těšil celý život

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Loni ohromil na srpnovém turnaji sedmnáctky Jan Bednář, pak se dostal až do extraligy a na mistrovství osmnáctek. Teď ho zatím v prvním bodě napodobil Tomáš Suchánek. Přerovský gólman senzačně vychytal výhru nad Američany a české prvenství ve Füssenu!

NHL 20

Devět branek, hodně vyloučení, góly v přesilovkách i oslabeních. Vedení Američanů, český obrat, závěrečné drama... A pak radost. Páteční zápas nabídl spoustu tváří a emocí, o to sladší bylo vítězství!

„Prožíval jsem ho neskutečně, na takový zápas jsem se těšil celý život. Po tom včerejším výkonu proti Slovákům, který od nás nebyl vůbec dobrý, jsme ho odmakali suprově. Dneska to bylo úplně parádní. Kluci tam nechali svůj život a bylo to prostě úžasné!“ rozplývá se Tomáš Suchánek.

Suchánek vychytal Američany, sedmnáctka je po roce znovu zlatá! »

Američané nevozí na srpnový turnaj svůj elitní výběr, podobně jako na Hlinka Gretzky Cup. Přesto vzbuzovali respekt. V přípravě smetli osmnáctku Salcburku 7:1 a Němce 5:0, na turnaji pak porazili Slováky 9:3 a Švýcary 5:2.

Když předešlé dva české duely odchytal Daniel Král, Suchánek měl víceméně jasno, že nejsilnější sok čeká jeho. „Nějak speciálně jsem se na ně ale nechystal. Ráno jsme měli rozbor toho, co hrají v útočném pásmu. Hrají to strašně moc přes osu. Na to jsme si dávali pozor a zvládli jsme to výborně,“ oddechuje Suchánek.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

I když měl spoustu práce, hodně dalších kotoučů pochytali jeho obránci. Češi se snažili bránit prostor před brankou a nutit Američany pálit z dálky.

„Oni ale hráli výborně, měli obrovské šance. Právě z těch nahrávek opravdu hrozili. Ale kluci to zvládli tak, jak měli, a díky tomu můžeme slavit výhru a první místo,“ raduje se gólman.

Kdo by přitom čekal, že po trápení se Slováky přijde takové vzepětí!

„Už v zápase s Německem to nebylo nic moc, potom se Švýcary... Nakonec jsme ubojovali dvě výhry. Se Slováky už nám to ukázalo jasné zrcadlo, že takhle nemůžeme hrát. To prostě nejde. Ale dneska jsme to zvládli výborně,“ opakuje český hrdina.

„Trenéři nám říkali, že jenom zdravé mužstvo se z toho sebere a podá ten nejlepší výkon. A to jsme my naštěstí dokázali a můžeme slavit!“

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz