Hráli jsme jako tým, v tom musíme pokračovat, burcuje Bednář

Foto: Martin Voltr

(EDMONTON, od našeho zpravodaje) Vítězná sestava se nemění. I podruhé na juniorském šampionátu poslali trenéři do branky Jana Bednáře a své volby rozhodně nemuseli litovat. Muž s číslem 2 na zádech pomohl zápas proti favoritovi dotáhnout až k nájezdům. „Je to loterie, vyhrát může kdokoliv. Štěstí se přiklonilo k Finům,“ říká brankář českého týmu.

Na druhou stranu ‒ určitě se nemáte za co stydět.
Jak jsem říkal ‒ byl to vyrovnaný zápas a mohl ho rozhodnout kdokoliv. Takové zápasy nás posouvají dál a my jsme si ověřili, že když budeme plnit to, co nám trenéři říkají, tak můžeme vyhrát s kýmkoliv. Ale když to pokud plnit nebudeme, tak také můžeme s kýmkoliv prohrát.

Jaká to byla rána, když vám Finové otočili zápas z 0:2 na 3:2?
Důležité bylo, že jsme se z toho neposadili na zadek a šli jsme si za vyrovnáním. Za mě šel zápas zaslouženě do prodloužení. Škoda, že jsme to v něm nezlomili na svoji stranu.

Dalo se z vaší pozice v nájezdech něco vyřešit jinak?
Vždycky se dá všechno chytit (směje se). Vůbec nechci shazovat Finy, oba dva to udělali výborně. Možná kdybych si při prvním nájezdu dříve kleknul… Při tom druhém jsem zase možná šel moc brzo dolů, nechal jsem se tam trochu vykoupat. Jsem ale pyšný, jak jsme to utkání odehráli, a vůbec se nemáme za co stydět.

Chytal jste zatím oba zápasy. Jste rád, že máte na turnaji pozici jedničky?
Jasně, každý chce chytat. U gólmanů je to navíc specifické, že do branky může jen jeden. Jsem rád, že mi trenéři dali důvěru, že mě dali do branky. Samozřejmě to záleží na nich. Jsem rád, že jsme tu tři gólmani jako parťáci a podporujeme se navzájem. Myslím, že jsme dobří kamarádi, víme, proč tady jsme a ať už bude v brance kdokoliv, nejdůležitější je pomoct týmu k úspěchu.

Mezi zápasy se Slováky a Finy byla denní pauza, teď vás čeká před Kanadou taky. Vyhovuje vám to?
To asi záleží… Zápasy s Kanadou a s Lotyšskem hrajeme back-to-back, dva zápasy ve dvou dnech. Na to jsem z kanadské soutěže zvyklý. Samozřejmě to bude náročné, ale máme v týmu hodně kluků, kteří s tím mají zkušenosti. Když je den volna mezi zápasy, tak si můžeme víc odpočinout. Podmínky jsou pro všechny stejné. Musíme se s tím poprat, odevzdat maximum a pak se budou zápasy otáčet na naši stranu.

Co říkáte na to, že jste hráli v prakticky prázdné hale? Gólman má při zápase čas podívat se na tribuny a dnes se ani neměl na koho podívat…
Je to škoda. Samozřejmě by bylo lepší, kdyby byla plná hala. S tím nic neuděláme, mistrovství se hraje v takový čas, kdy hodně lidí odjíždí na dovolenou. Ale já jsem strašně rád, že na takovém turnaji ještě jednou můžu hrát.

Máte poměrně mladý tým. Myslíte, že na příštím mistrovství může být ještě silnější?
Určitě, kluků z ročníku 2002 tady moc nemáme, ale vůbec to neberu jako nějakou nevýhodu. Trenéři poskládali skvělý tým. Pokud budeme hrát jako dneska, vůbec bych se nebál toho, že bychom nemohli udělat nějaký úspěch. Hráli jsme jako tým, do dalších zápasů v tom musíme pokračovat a pak se štěstíčko přikloní na naši stranu.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz