Hradec prohloubí spolupráci s Kolínem. Půjde i do mládeže

Foto: Martin Voltr

O poznání čilejší ruch než v končícím ročníku by měl panovat na 60 kilometrů dlouhé trase z Hradce Králové do Kolína. Jaké mají kluby představy?

Aplikace Tipsport extraligy

Mountfield v minulé sezoně pomáhal k postupu Vrchlabí, ale to mu pak v rámci nové spolupráce „přebraly“ Pardubice. Hradecký klub se tak domluvil na výpomoci s Kolínem, ovšem ta příliš intenzivní nebyla.

U Kozlů se po zranění rozehrál Jan Veselý, jenž v únoru potvrdil, že má extraligové kvality. Nižší soutěž stabilně hráli mladíci Martin Štohanzl, Jakub Váchal, Miroslav Kukla či Vojtěch Síla, po kterých Hradec sáhl, jen když měl problémy v sestavě. A takových případů bylo hodně málo. Třeba právě mezi Pardubicemi a Vrchlabím putovalo nesrovnatelně víc hráčů.

Nyní by se to mělo změnit.

„Mountfield HK chce do příštího ročníku vstoupit se širším kádrem, aby mohl být ještě větší důraz kladen na spolupráci s Kolínem, která je oboustranně prospěšná,“ píše se na stránkách hradeckého klubu.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

„Doposud působilo relativně velké množství hradeckých hráčů v různých klubech Chance ligy, nyní bude snaha o jejich centralizaci právě do partnerského klubu,“ zní z Hradce. To by mohlo ovlivnit například budoucnost Michaela Gaspara, jenž se velmi slušně rozehrál ve Slavii.

Však právě Gaspar – stejně jako Kukla, Veselý, Zdeněk Čáp a René Piegl – podepsal nedávno novou smlouvu. Počítá se, že tato pětice by mohla mezi oběma kluby pendlovat dle potřeby a výkonnosti.

Hlavním motivem změn je zužování Chance ligy. V příštím ročníku z ní sestoupí čtyři mužstva a páté nejhorší půjde do baráže. Letos by se pád týkal i šestnáctého Kolína, nicméně na záchranu by mu chybělo málo.

„Vzhledem k sestupové sezóně v Chance lize si uvědomujeme, že se naše spolupráce musí ještě více prohloubit. Je to otázka především zkvalitnění A-týmu, přípravy i tréninkového procesu v Kolíně,“ říká generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček na klubových stránkách.

Foto: Martin Voltr

S ohledem na partnerství by Hradečtí měli mít v Kolíně svého trenérského vyslance. „Chtěli bychom, aby se na tomto podílel kromě místního kolínského i hradecký trenér, protože našich hráčů by v Kolíně dle předběžných dohod mělo být více,“ zmiňuje Kmoníček.

Že budou oproti letošní sezoně muset přidat, vědí i sami Kozlové.

„Pokud chceme udržet a následně dlouhodobě působit v Chance lize, bylo nezbytné spojit síly se silným klubem, jako je Mountfield HK. Výhody jsou, myslím, jasné – je to zkvalitnění A-mužstva,“ hlásí nový manažer kolínského týmu Jan Stehlík.

Kluby chtějí nově rozšířit spolupráci i do mládeže. Kolín hraje nejnižší juniorskou soutěž, ale jeho největší talenti teď budou mít motivaci, aby si je Hradec vytáhl do ligy akademií. „To přináší obrovské možnosti pro mladé hráče, kteří mohou vystoupat až do nejvyšších hokejových pater, a to do seniorské extraligy,“ věří Stehlík.

Foto: Martin Voltr

„Chtěli bychom do tohoto procesu přidat i naši juniorku a prohloubit spolupráci rovněž v mládeži tak, aby pohyb hráčů probíhal oběma směry. Prioritou pro nás ale pochopitelně je zachování nejvyšších akademických kategorií v Hradci Králové,“ zdůrazňuje na webu mountfieldhk.cz Kmoníček.

Citelným zeštíhlením totiž projdou i mládežnické soutěže. Proto se nedá očekávat, že by nejlepší hradečtí junioři za odměnu hojně putovali do Chance ligy, kde by získávali ostruhy mezi dospělými.

Ovšem to už bude celorepublikový problém.

„Na řešení je toho opravdu hodně. Uvidíme, do jaké míry se nám to podaří naplnit. Každopádně obě strany mají zájem na dlouhodobé spolupráci,“ doplňuje hradecký generální manažer Aleš Kmoníček.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz