Hokejový svaz dostal stotisícovou pokutu

Foto: Karel Švec, Český hokej

8. října 19:31

Marek Hedbávný

Soudní exekutor Lukáš Jícha udělil Českému hokeji pokutu ve výši sto tisíc korun. Za údajné nerespektování rozhodnutí Městského soudu v Praze.

HokejkaTV

Na začátku září uložil zmíněný soud svazu povinnost, aby odložil start DHL Juniorské ligy akademií. Kluby z Přerova, Havířova a Vsetína totiž protestují vůči vyloučení ze soutěže, která se na jaře zúžila a od nové sezony ji mělo hrát pouze sedmnáct týmů se statutem akademie, k nimž ještě přibyly Olomouc a rakouský Salcburk.

Po neúspěšné svazové arbitráži se dotčené kluby obrátily na civilní soudy. Městský soud v Praze pak začátkem září vydal předběžné opatření o odložení Juniorské ligy akademií.

Český hokej proti tomu podal odvolání a soutěž odložil. Juniorští hokejisté se nyní připravují v rámci turnaje O Pohár DHL. Toho se zúčastní stejné týmy, jaké měly hrát pozastavenou Juniorskou ligu akademií.

„Mohu potvrdit, že exekuční příkaz jsme obdrželi."

O měsíc později dostal svaz od soudního exekutora Lukáše Jíchy stotisícovou pokutu.

„Mohu potvrdit, že exekuční příkaz jsme obdrželi a že v příslušné lhůtě podáme návrh na zastavení exekuce," cituje ČTK tiskového mluvčího svazu Zdeňka Zikmunda. „I nadále budeme postupovat zcela v souladu se zákony a platnými řády ČSLH."

„Příkaz jsme obdrželi v pondělí, nebo v úterý, žádný termín na zaplacení pokuty jsme tedy zatím nepromeškali," uvedl Zikmund pro iDNES.cz. „Pokud dojdou naši právníci k závěru, že je to takto zákonně předepsáno, tak pokutu pochopitelně uhradíme. A současně podáváme návrh na zastavení exekuce.“ 

„Pokud dojdou naši právníci k závěru, že je to takto zákonně předepsáno, tak pokutu pochopitelně uhradíme."

„I nadále platí, že jediný, kdo může v předmětné záležitosti s konečnou platností rozhodnout, je soud, před kterým jsme připraveni všechny naše kroky obhájit," dodal Zikmund pro Českou tiskovou kancelář.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz