Hokejové víkendy plní Lužánky. Dětem radí i Brabenec či Zábranský

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Po ledě se prohání dohromady stovka capartů v modro-bílém dresu. Na květen nebo červen hodně nezvyklý obrázek, který ale jenom vystihuje, jaký je v Brně o hokej zájem. Kometa letos už podeváté pořádá Hokejové víkendy a malým dětem u toho asistují i její osobnosti.

Nový fanshop

V jihomoravské metropoli se z tréninkových kurzů, které Kometa pořádá, stala tradice. Hokejové víkendy letos proběhly už čtyři, pátý a poslední přijde na řadu příští týden. Zúčastnit se můžou hokejisté a hokejistky ročníků narození 2003 až 2011.

Přestože venku pálí sluníčko, víkendy se těší obrovskému zájmu. Na ten poslední dorazila více než stovka dětí, které byly podle věku rozdělené dokonce do tří skupin. Věnoval se jim třeba Kamil Brabenec – teď už bývalý vynikající útočník, jenž nově trénuje brněnský starší dorost.

„U každé kategorie jsme se museli zaměřit na něco jiného. U nejmenších je to především technika bruslení, různé změny směru a snaha o zakončení. Dále pohyb těla nebo přenášení váhy. U těch starších je to o obratnosti, jsou tam už i osobní souboje jeden na jednoho, změny směru jsou s kotoučem a samozřejmě zakončení, které je v hokeji důležité,“ popisuje Brabenec na stránkách Komety.

Děti se během soboty a neděle dostatečně vyřádí. Čekají je totiž tři jednotky na ledě a protože nedílnou součástí tréninku je i suchá příprava, oba dny jdou také do tělocvičny.

„Oproti naší generaci jsou děti v dnešní době trochu pozadu. Některé nejsou schopné udělat ani kotrmelec, což je velký problém. Gymnastika a takové to protažení je důležité,“ upozorňuje loňský mistr extraligy, jenž v Brně vyrůstal.

Do haly Za Lužánkami naposledy zavítal také Martin Erat, jenž přivedl svého syna i další hráče z Třebíče. V květnu se zase dětem věnovali obránce Tomáš Malec nebo členové realizačního týmu mistrovské Komety – trenér Jiří Horáček, trenér gólmanů Jaroslav Odehnal a také hlavní kouč Libor Zábranský.

Majitel klubu přišel zkontrolovat, jak tréninky vypadají. „Jsem spokojený. Na dětech bylo vidět, jak je to baví,“ říká. A-tým i mládežnické celky Komety přes léto rovněž chodí na led. „Pro kluky je to důležité co do techniky bruslení, práce s holí a individuálních činností. Je krutý fakt, že v průběhu sezony, jak začne škola, se v trénincích dá těžko zařadit individuální činnost. Tady klademe důraz na detaily, můžeme děti opravovat,“ přidává smysl Hokejových víkendů.

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz