Hokejfotbálek v Novém Jičíně? Tři země, 14 týmů a dva dny zábavy

Foto: Lukáš Jankovič

Na turnaje ve více sportech jsme vás už nechali nahlédnout do Brna nebo Litoměřic, začátkem dubna se přidal také Nový Jičín. A že to byl pěkný frmol – dvoudenního turnaje čtvrťáků „Hokejfotbálek“ se zúčastnilo čtrnáct týmů z Česka, Slovenka i Polska.

Nový fanshop

Jarní počasí v závěru sezony k takové akci doslova vybízelo. Mladí hokejisté dostali možnost hodně zajímavého mezinárodního srovnání, ale Hokejfotbálek nebyl zdaleka jen o tom. Hráči ročníku 2008 celý víkend přezouvali brusle s kopačkami a ani na chvíli se nezastavili!

„Myslím, že je to výborná akce, výborná myšlenka. Osobně jsem se s takovým turnajem a spojením hokeje s fotbalem ještě nesetkal. Klukům se to určitě líbí,“ říká Ľubomír Líška, trenér týmu HOBA Bratislava.

Foto: Lukáš Jankovič

Sportovní víceboje jako ten, který v Novém Jičíně pořádal trenér do malého klubu Jaroslav Fleischmann, podporují u dětí všestrannost a kreativitu. Ať už se k hokeji přidá fotbal, florbal nebo třeba basketbal, jiné sporty by měly zmenšit tlak kladený na výkon mladých sportovců od trenérů a rodičů.

„Všestrannost je základ, postavit to odmalinka jenom na hokeji je špatně. Pohyb je pro kluky strašně důležitý. Navíc měli celý den úsměv na tváři, a potom je to baví,“ uvědomuje si regionální trenér Vladimír Kočara.

Chuť a radost ze sportu jsou tím nejdůležitějším, což se na Hokejfotbálku beze zbytku ukázalo. Přestože mladí hráči absolvovali velkou porci utkání, i tak ve volných chvílích spontánně řádili na místní střelnici i venkovních pláccích.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz