Hokej v půlce července? Už jsem se moc těšil, přiznává Hrabík

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Venku se teplota šplhá ke třicítce, školou povinným sotva začaly prázdniny, ale hokejisté české dvacítky už brousí led. Po roce stejný obrázek v brněnských Lužánkách. „Všichni jsme rádi, že už to zase začalo,“ pokyvuje útočník Kryštof Hrabík – jeden ze střelců při úvodní výhře nad Švýcarskem 6:3.

Plekanec Chance liga

Jaký byl první zápas sezony?
Jak říkáte, první zápas sezony, vždycky takový specifický... První třetinu jsme se trochu hledali, ale bylo dobré, že bylo vidět nasazení. Myslím, že jsme všichni měli do zápasu velkou chuť. Od druhé třetiny si to sedlo a hráli jsme to, co jsme chtěli. Jsme rádi, že jsme vyhráli.

Úvodní gól Švýcarů z přesilovky jako by vás trochu nahlodal a první část nevypadala dobře...
Malinko nás to asi zaskočilo, ale obecně jsme měli moc faulů. Švýcaři jsou šikovní, takže se jejich přesilovky těžko brání. Do druhého zápasu musíme jít s tím, že musíme míň faulovat. Byly tam i zbytečné fauly, to si musíme pohlídat.

Od druhé třetiny už to byla jiná káva. Potřebovali jste se rozehrát?
Myslím, že jo, že si to sedlo. Nevím, jestli to v první třetině bylo tím, že šlo o první zápas. Ale jak říkám, nasazení jsme měli od začátku, potom už jsme jenom začali plnit to, co jsme měli. Převzali jsme iniciativu a byli lepším týmem. Podle mě to od nás byl dobrý výkon.

Sestřih zápasu: ČR "20" - Švýcarsko "20" 6:3

Ještě k oslabením: Napoprvé vás Švýcaři rozlouskli křižnými přihrávkami, pak už jste si je lépe hlídali?
Připravovali jsme se na to. Trochu jsme viděli, jak to hrajou, takže jsme se je snažili hlídat. Samozřejmě když to dobře provedou, těžko se to brání. Ale myslím, že jsme o tom věděli a snažili se ty puky zachytávat.

Takže i teď, před těmi oťukávacími zápasy, jste měli videorozbor hry soupeře?
Měli, nejdřiv naši hru a něco jsme si řekli i ke hře Švýcarů. Řekl bych, že se nám to povedlo plnit.

A potyčky jste možná taky očekávali, loni to bylo podobné...
Patří to k tomu, nikdo nechce prohrávat. Je dobré, že jsme si to nenechali líbit a že jsme ty jejich provokace vždycky nějak odrazili.

Trenér Václav Varaďa vás chválil, že jste do toho zapojili srdce. Co vám při emotivních momentech říkal na střídačce?
Nejdřív se nás snažil uklidňovat, abychom nebláznili, protože přece jenom zítra je další zápas. Švýcaři nás chtěli vyprovokovat, abychom se trochu vybláznili. To nám říkal. Jinak to nechal na nás a myslím, že jsme se s tím dobře popasovali.

Jak se vám osobně hraje v polovině července?
Musím říct, že už jsem se moc těšil. Přece jenom tréninku bylo dost. Chodil jsem celé léto na led, a když člověk pořád dokola trénuje, už se trošku těší na zápasy. Všichni jsme rádi, že už to zase začalo. A těšíme se zase na zítra.

A co úzký led v brněnských Lužánkách? Nedělal vám problém?
Je to změna, abych pravdu řekl. Není tam tolik místa, hráči jsou u nás rychleji. Ale měli jsme tady pár tréninků a zvykli si na to. Je to trochu jiný hokej než na širším hřišti, ale musíme si na to zvyknout. Na mistrovství světa v Kanadě bude úzké hřiště, kvůli tomu se chystáme tady.

Mají to hráči působící v zámoří víc v krvi?
To je podle mě dost individuální. Samozřejmě kluci, kteří jsou na to zvyklí, si už nemusí navykat, zatímco u nás kluků z Evropy to chvilku může trvat. Ale myslím, že jsme předvedli dobrý výkon a nijak nás to neeliminovalo.

O šest gólů se postaralo šest různých hráčů. Značí to, že individuální výkony byly napříč týmem vyrovnané?
Jo, zapojily se všechny čtyři lajny. Jako tým jsme odvedli dobrý výkon. Jenom je třeba na to navázat a vzít si odsud dvě výhry.

Připravili jste i vítěznou premiéru Václavu Varaďovi. I když pro vás to pod ním není zdaleka premiéra...
Přesně tak, už jsme pod ním hráli v osmnáctce i devatenáctce. Řekl bych, že nám to všem vyhovuje. Určitě je i jeho zásluha, že vyhráváme.

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz