Hadamczik po Soči: Na našich slabinách budeme pracovat. A nekompromisně!

Foto: Lukáš Kaboň, Český hokej

(SOČI, od našeho zpravodaje) Čeští hokejisté do osmnácti let se medaile z generálky na světový šampionát nedočkali a naopak poznali, že před dubnovým mistrovstvím je co zlepšovat. Nelehká úloha pak čeká trenérský štáb. „Budeme se snažit být obezřetní, abychom udělali takovou nominaci, která nás bude dobře reprezentovat,“ slíbil kouč Hadamczik.

HokejkaTV

Jak komplexně hodnotíte turnaj v ruském Soči?
Myslím si, že turnaj nám hodně ukázal. Například slabiny některých hráčů, což se týká hlavně osobních soubojů, bruslení a situací jeden na jednoho. Můžeme být spokojení s prvním zápasem s Finy. Rusům jsme sice podlehli, ale poměr střel na branku 35:30 napovídá, že to utkání nebylo tak špatné jako výsledek. Pak jsme hráli vyrovnaný duel se Švédskem, který jsme bohužel prohráli.

Poslední zápas se Spojenými státy bych ani nehodnotil. Američané jednoznačně dominovali, ale je třeba si uvědomit, že ani na mistrovství světa nebudeme hrát čtyři utkání ve čtyřech dnech. Věřím, že tam sehrála velkou roli únava a že jinak by to tak jednoznačné nebylo. Nicméně se potvrdilo, že Američané jsou odskočení od všech týmů.

„Hrát s Američany je samozřejmě těžké, zvlášť při takovém programu. Ti bruslí, že je radost se na to dívat. Musíme si přiznat, že ten tým je úplně někde jinde.“

Splnil prestižní a kvalitně obsazený turnaj očekávání?
Když trenér vidí při zápase tu únavu, tak je pro něj stát na střídačce za trest. Samozřejmě jsme pečlivě sledovali, v čem máme největší nedostatky. Budeme na nich pracovat a budeme nekompromisní! Hned, jak skončí liga a budeme mít soustředění, začneme pracovat dvakrát denně na soubojích, bruslení, statečnosti v předbrankovém prostoru, držení kotouče… Zkrátka turnaj nám ukázal, že je před námi hodně práce. Musíme dohnat naše nejbližší soupeře.

Uvidíme, které hráče na mistrovství dostaneme. Tady v Soči nám jich chybělo až sedm. Jestli bude zdravý Myšák, tak se o to určitě popere. Dál je tam Haš a pětice hráčů v zámoří. Myslím si, že jedna pětka to ještě doplní a že tím pádem bude větší konkurence. Ono hrát s Američany je samozřejmě těžké, zvlášť při takovém programu. Ti bruslí, že je radost se na to dívat. Je vidět, že má smysl, když si takhle velká země udělá akademii, kde spolu kluci mohou hrát od šestnácti let. Musíme si přiznat, že ten tým je úplně někde jinde.

Zaujal vás někdo svými výkony tady na turnaji?
Myslím si, že nemůžeme žádné hráče extrémně chválit. První zápas odehrála výborně první pětka, dala čtyři góly ze šesti, ale hned v dalším utkání tři branky dostala. Mělo to celé spoustu obměn. Neřekl bych, že nás někdo zaujal tak, že bychom si řekli: ten hráč hrál tak či onak. Musíme mít pohled na mužstvo jako celek. Jedince vytahovat nebudeme, protože k tomu ani nemáme důvod. Budeme se snažit být obezřetní, abychom udělali takovou nominaci, která nás bude dobře reprezentovat.

„Když bude mít tým kvalitního brankáře a organizovanou obranu, může uvažovat o dobrém výsledku.“

V čem vidíte největší sílu tohoto mančaftu?
Řekl bych, že když jsme nastoupili proti Finům, tak jsme hodně bruslili, dobře kombinovali a měli dobrou organizaci hry. Když mužstvo bude pracovat a nebude unavené, tak věřím, že to z těch hráčů dostaneme, budeme nekompromisní a porveme se o každý výsledek tím, že budeme vycházet ze zabezpečené obrany. Snad se ještě i výkon brankářů o něco zlepší. Když bude mít tým kvalitního brankáře a organizovanou obranu, může uvažovat o dobrém výsledku.

Co by naopak potřebovalo nejvíce vyladit?
Za prvé disciplínu. Nedělat hloupé fauly, tak jako to Rychlovský předvedl hned v první třetině utkání s Američany. Víme, že soupeř je silný, a uděláme fauly, které nic neznamenají, a dokonce ani nejsou v blízkosti naší branky. Musíme dbát na to, abychom nefaulovali zbytečně v útočném nebo středním pásmu. Druhá věc je, že když naše střely nejsou razantní a nemáme před bránou dobře postavené hráče, tak ty střely nemají význam. To znamená, že jednoznačně musíme zlepšit tlak do brankoviště. Byli bychom rádi, kdyby se nám to podařilo.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz