Hadamczik po první prohře s Rusy: Chybí nám hlavně kvalita v obráncích

Foto: Karel Švec, Český hokej

Čeští hokejisté do 18 let v prvním ze tří zápasů v Příbrami na Rusy nestačili. Od úspěchu je odřízly hlavně nevyužité přesilovky, ve kterých mohli vyrovnat. Místo toho za stavu 1:2 dvakrát inkasovali a prohráli o tři góly.

Plekanec Chance liga

Start měli Češi slušný, ale dostali gól z první střely, která na jejich branku šla – ve čtvrté minutě otevřel skóre z mezikruží Gordin. Po přestávce využil přesilovou hru obránce Čisťakov, gólman Nick Malík měl při jeho střele od modré čáry zakrytý výhled.

Až potom se poprvé prosadili i Češi – ruský bek zlomil hokejku a Michal Teplý mohl nerušeně naservírovat puk Radku Mužíkovi, jenž z první snížil. Vyrovnání pak viselo ve vzduchu při dvouminutové přesilovce pět na tři, tu ale domácí hráči nevyužili a vzápětí je ztrestal šťastným gólem Podkolzin. Malík si vybral slabší chvilku, a právě tady se zápas lámal.

V poslední třetině bohužel Češi odpadli a vynikající Podkolzin dokonal skóre 1:4 krásnou akcí. „V prvních dvou třetinách jsme hráli velice slušně. Měli jsme dlouhou přesilovku pět na tři, kterou jsme měli využít,“ ví hlavní kouč Alois Hadamczik. „Třetí třetina byla jednoznačně v režii Rusů, tam mi připadalo, že některým úplně došly síly. Tempo na ně bylo rychlé a neměli šťávu.“

Foto: Karel Švec, Český hokej

Klíčem k výsledku byly přesilové hry, českému týmu nešly ani ty klasické. Scházel mu tlak do branky či rychlá střela z první. „V přesilovkách chybělo, aby víc lítal puk a aby některý hráč vzal střelu na sebe. Tu jsme bohužel neměli. Párkrát se o ni pokoušel Michal Teplý, myslím, že ten hrál dobře,“ zmiňuje Hadamczik kapitána, jenž v momentu největšího tlaku napálil tyč.

To bylo bohužel všechno, Češi takhle nemohli na vítězství pomýšlet. „Zkoušíme spoustu nových hráčů, zhruba deset jich tady nemáme. Rusové přijeli kompletní, navíc jich přijelo ještě o deset víc, takže mají z čeho vybírat. My máme možná ještě dva tři tipy, které chceme příště vyzkoušet, ale nemáme tu kvalitu, kterou bychom si představovali,“ přemýšlí kouč.

„Hlavně kvalitu v obráncích,“ doplňuje jedním dechem. „Je pravda, že dáváme málo gólů, ale dneska tu přesilovku pět na tři musí tvořit obránci. My nemáme obránce s dobrou střelou, abychom ho dali na modrou čáru. Proto nám tam hrají útočníci, což je taková improvizace. Máme z toho bolení hlavy, ale musíme to dát dohromady,“ říká Hadamczik.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Teprve druhý reprezentační start si připsal Jakub Černohorský, za osmnáctku poprvé naskočili i Radek Kučeřík, Jan Klodner, Theodor Pištěk, Matěj Morong, David Vitouch, Jakub Rychlovský a také o rok mladší Jan Myšák. Ten mimochodem po čtvrtečním duelu tým opustil, v pátek se zase bude hlásit v Litvínově.

„Pro některé hráče je to těžká zkouška a pro nás poznání, jestli budou stačit na mezinárodní hokej, nebo ne. Někteří jsou poprvé v takovém velkém hokeji. Podíváme se potom na všechny tři zápasy a řekneme si, kteří hráči budou pokračovat. Viděli jsme, že jsme dvě třetiny stačili a třetí nestačili bruslit,“ mrzí Hadamczika.

Odveta se v Příbrami hraje v pátek znovu od 17:30, český tým do ní nastoupí s Janem Škorpíkem v brance. A taky s dalšími změnami v širší sestavě – do hry se tentokrát dostanou i Jakubové Žůrek a Čížek. „A budeme hrát ne na šest, ale na osm beků, aby se trošku rozložila síla. Jdeme dál,“ dodává Alois Hadamczik.

Foto: Karel Švec, Český hokej

ČESKO – RUSKO 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Mužík (Teplý) – 4. Gordin (Spiridonov), 26. Čisťakov (Brjutov, Gricjuk), 39. Podkolzin (Gutik), 53. Podkolzin (Gutik).
Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Zíka.
Vyloučení: 8:10, navíc Mužík – Čisťakov oba 10 minut.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 30:32 (12:10, 10:9, 8:13).
Diváci: 550.
Nejlepší hráči: Michal Teplý – Vasilij Podkolzin.
Česko: Malík – Kučeřík, Klodner, Klikorka, Homola, Černohorský, Poizl, Tureček, Mlčák – Mužík, Najman, Teplý – Novák, Morong, Myšák – Pištěk, Peterek, Raška – Koffer, Vitouch, Rychlovský – Křemen. Trenéři: Hadamczik, Židlický a Bělohlav.
Rusko: Skotnikov – Byčkov, Vašenko, Mironov, Burenov, Čisťakov, Brjutov, Zajcev, Zaruba – Podkolzin, Nikolajev, Gutik – Gordin, Spiridonov, Šešin – Amirov, Baškirov, Gricjuk – Chulapov, Ovčinnikov, Počivalov. Trenér: Filatov, Mironov a Levickij.

Další zápasy v Příbrami

Pátek 12. října:
17:30 Česko – Rusko ŽIVĚ »

Sobota 13. října:
17:30 Česko – Rusko ŽIVĚ »

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz