Hadamczik nominoval do Kravař. Čtyři hráče před turnajem vyřadí

Foto: Karel Švec, Český hokej

Čtyři týdny po trojutkání s Ruskem absolvují čeští hokejisté do 18 let další domácí akci. A ještě o stupeň náročnější. Od středy 7. do neděle 11. listopadu hostí v Kravařích prestižní turnaj pěti zemí, kde potkají Američany, Finy, Švédy a Švýcary! Jak vypadá nominace?

Nový fanshop

Hlavní trenér Alois Hadamczik bude znovu bez zámořských krajánků, opět tak vyzkouší i hráče, kteří za sebou nemají tolik reprezentačních zkušeností. Ze zahraničí dorazí jen útočník Radek Mužík, jenž hraje ve švédském Luleå, a tentokrát i obránce Jiří Suhrada z finského Lahti.

Oproti Příbrami v nominaci schází například kapitán Michal Teplý, Nick Malík a Pavel Novák; prvního jmenovaného čeká turnaj s dvacítkou v Hodoníně a zbylí dva míří se sedmnáctkou na World Hockey Challenge do Kanady. Připojí se naopak útoční tahouni Jaromír Pytlík a Martin Beránek.

Pozvánku na kemp do Kravař dostalo 23 hráčů do pole a tři gólmani, před samotným startem turnaje trenéři ještě trojici hráčů a jednoho brankáře vyřadí.

Šanci na první reprezentační starty živí kladenský obránce Ondřej Volráb a útočníci Matouš Čmiel z Třince a Matouš Hrubec z Českých Budějovic – mladší bratr brankáře Šimona Hrubce. Jen jedno utkání v národním týmu má na kontě jiný forvard Jan Bernovský z Vítkovic a dvě gólman Rytířů Luboš Novotný.

Osmnáctka se v Kravařích sejde v neděli 4. listopadu, konečná nominace na turnaj bude jasná v úterý večer. Den nato čeká domácí reprezentanty start proti papírově nejslabšímu protivníkovi ze Švýcarska, ve čtvrtek už narazí na Spojené státy a po dni volna na Finy a Švédy. Češi hrají všechna utkání od 19 hodin.

Jakub Žůrek

Jakub Žůrek | Foto: Karel Švec, Český hokej

Nominace českého týmu

Brankáři:
Jan Škorpík (Sparta Praha), Lukáš Pařík (Liberec), Luboš Novotný (Kladno).

Obránci:
Radek Kučeřík, Jan Mlčák (oba Kometa Brno), Jan Klodner, Daniel Poizl (oba Žďár nad Sázavou), David Tureček (Karlovy Vary), David Homola (Třinec), Jakub Žůrek (Liberec), Jiří Suhrada (Lahti, Finsko), Ondřej Volráb (Kladno).

Útočníci:
Ondřej Pšenička (Sparta Praha), Adam Křemen (Karlova Vary), Jonáš Peterek, Adam Raška, Matouš Čmiel (všichni Třinec), Jaromír Pytlík, Jan Bernovský (oba Vítkovice), Jakub Rychlovský, Adam Najman (Liberec), Radek Mužík (Luleå, Švédsko), Filip Koffer (Pardubice), Martin Beránek, Jakub Čížek, Matouš Hrubec (všichni České Budějovice).

Náhradníci:

Obránce: Albert Šiller (Plzeň). Útočníci: David Vitouch, Patrik Prymula (oba Sparta Praha), Tomáš Bernat (Kladno).

Realizační tým:

Manažer: Michael Grim
Hlavní trenér: Alois Hadamczik
Asistenti trenéra: Radek Bělohlav a Marek Židlický
Trenér brankářů: Adam Svoboda
Videotrenér: Libor Dudek
Lékař: MUDr. Milan Novotný
Hospodář: Josef Toma

Jan Klodner

Jan Klodner | Foto: Karel Švec, Český hokej

Program turnaje v Kravařích

Středa 7. listopadu:
15:00 USA – Švédsko
19:00 Švýcarsko – Česko

Čtvrtek 8. listopadu:
15:00 Finsko – Švýcarsko
19:00 Česko – USA

Pátek 9. listopadu:
15:00 Švýcarsko – USA
19:00 Švédsko – Finsko

Sobota 10. listopadu:
15:00 Švédsko – Švýcarsko
19:00 Finsko – Česko

Neděle 11. listopadu:
15:00 USA – Finsko
19:00 Česko – Švédsko

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz