Génius Perfetti vystřelil Kanadě finále! O zlato se porve s Ruskem

Foto: Karel Švec, Český hokej

O zlato na letošním Hlinka Gretzky Cupu se utkají Kanada a Rusko. Javorové listy v dechberoucí kovbojce porazily Švédsko 3:2 po nájezdech, sborná zlomila Finsko až v závěru a zvítězila 4:1.

HokejkaTV

Perfettiho hattrick, rekord a finále

Dva góly ze hry. A tři v nájezdech. Takovou parádu vystřihl v Břeclavi Cole Perfetti, který bude za pár let jedním z nejlepších střelců NHL.

Žádný jiný Kanaďan nedokázal za večer překonat Jespera Wallstedta. Švédská zeď čelila dvojnásobné střelecké převaze soupeře, Tre Kronor přitom dokonce dvakrát vedli. Na góly Ljungmana i Styfa odpověděl Perfetti, Kanada pak měla spoustu šancí, jak zápas rozhodnout, ale nic jí nemohlo vyjít.

Až přišly nájezdy. Perfetti skóroval ve druhé, sedmé (tam pod hrozbou vyřazení) a nakonec i osmé sérii. Javorové listy tak nedopustily překvapení a s fantastickým kádrem dál mohou pomýšlet na 23. zlato v historii turnaje. Ale všechna čest Švédům!

Dvanáctým bodem navíc Perfetti překonal dosavadní rekord historie turnaje.

KANADA – ŠVÉDSKO 3:2 po nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Perfetti (Lapierre), 35. Perfetti, rozh. náj. Perfetti – 9. Ljungman, 25. Styf (Leo Lööf).
Rozhodčí: Kika, Jeřábek – Gebauer, Lederer.
Vyloučení: 6:3.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 40:21 (10:5, 15:11, 14:4 – 1:1).
Diváci: 595.
Nejlepší hráči: Cole Perfetti – Jesper Wallstedt.
Kanada: Lennox – Drysdale, Guhle, Cormier, Hunt, Poirier, Sebrango, O’Rourke – Jarvis, Byfield, Neighbours – Sourdif, Lapierre, Perfetti – Foudy, Greig, Cuylle – Wiesblatt, Bourque, McClennon – Rochette. Trenéři: Dyck, Duhamel a Williams.
Švédsko: Wallstedt – Styf, Leo Lööf, Wallinder, Andrae, Grans, Nordlund, Kumlin, Magnusson – Olausson, Ekmark, Nybeck – Hedlund, Ljungman, Eklund – Ljungkrantz, Hallén, Torgersson – Linus Lööf, Garfve, Eriksson. Trenéři: Hävelid, Jonsson a Andersson.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Hattrick i v Piešťanech. Pašin rozlouskl Finy

Do bitvy v Piešťanech šli jako mírní favorité mladíci Ruska, ale finští talenti už se na turnaji taky dostatečně předvedli. Zatím proti nim však nikdy nestál tak kvalitní brankář jako v pátek.

Po gólech Pašina a Mäenpääho dlouho platil nerozhodný stav, Rusové měli převahu spíše jen statistickou. Naopak ve třetí třetině se Finové „rozstříleli“, na Jaroslava Askarova vyslali dvacet ran. Ale ani jednu nedostali za jeho záda.

V posledních devíti minutách naopak třikrát udeřila sborná. Rozdílovou branku vstřelil Zlodějev a další dvě Alexandr Pašin, který tak napodobil Perfettiho výkon a semifinále rozlouskl hattrickem.

Šampioni z loňského World U17 Hockey Challenge teď budou chtít přidat další úspěch. Jejich finálový souboj s Kanadou v Břeclavi bude absolutní ozdobou Hlinka Gretzky Cupu!

RUSKO – FINSKO 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 7. Pašin (Ponomarjov, Ťutněv), 52. Zlodějev (Didkovskij, Trinějev), 53. Pašin, 58. Pašin (Guščin) – 11. Mäenpää (Korkalainen, Luoto).
Rozhodčí: Novák, Müllner – Kacej, Krajčík.
Vyloučení: 5:5.
Bez využití.
Střely na branku: 33:28 (12:4, 13:4, 8:20).
Diváci: 407.
Nejlepší hráči: Jaroslav Askarov – Juuso Mäenpää.
Rusko: Askarov – Steklov, Čajka, Muchamadullin, Kuzmin, Kirsanov, Grušnikov, Šumilin, Zotov – Trinějev, Zlodějev, Didkovskij – Ryčkov, Chusnutdinov, Guščin – Pašin, Ponomarjov, Ťutněv – Averšin, Zugan, Burujanov. Trenéři: Golubovič, Kokorev a Potapov.
Finsko: Blomqvist – Puutio, Viro, Niemelä, Nyman, Rafkin, R. Määttä, Koskela, Karnaranta – Suni, Hirvonen, Järventie – Lambert, Aatu Räty, Seppälä – Korkalainen, Mäenpää, Luoto – Liukas, J. Määttä, Niemi. Trenéři: Laine a Miettinen.

Závěrečný den Hlinka Gretzky Cupu

Sobota 10. srpna:
17:00 Utkání o 3. místo Finsko – Švédsko (Piešťany)
17:00 Finále Kanada – Rusko (Břeclav)

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz