Forma Vervy? Hokejem se bavíme, hlásí Zajíček. Křest ohněm si užíval

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

Za Denisem Godlou dostává šance sporadicky. Když už se ale postaví mezi tři tyče, tak rozhodně nezklame. Šimon Zajíček byl jednou z hlavních postav také ve čtvrteční dohrávce s Třincem, kterou Litvínov ovládl 3:2.

Aplikace Tipsport extraligy

Devatenáctiletý gólman měl mnoho práce. Útočnou letku Ocelářů držel na uzdě do 27. minuty a pochytal 34 střeleckých pokusů. Za jeho zády skončily jen dva puky.

A tak se může radovat z druhé extraligové výhry v kariéře. Chemici favorizovaného soka udolali gólem Aarona Irvinga z přesilové hry a zvítězili popáté v řadě.

„Bylo to těžké. Hlavně v přesilovkách, kde nás zavřeli a dlouho vařili. Ale my jsme naštěstí blokovali střely a vyšlo to. Obránci mi hodně pomáhali,“ říká Zajíček skromně po zápase.

Pro mladého brankáře Vervy to byl osmý letošní extraligový start. Původně do sezony vstupoval jako gólmanská trojka, během zranění Davida Honzíka se ale v hierarchii maskovaných mužů posunul za Denise Godlu.

„Bylo to těžké. Hlavně v přesilovkách, kde nás zavřeli a dlouho vařili.“

Na severu Čech dobře vědí, jaký talent v Zajíčkovi dřímá. Těžký test proti Třinci zvládl na jedničku, nervozita se na něm nepodepsala. „Celý zápas jsem si užíval. Kdyby byli ještě fanoušci, tak by to bylo o něco lepší, ale to bohužel nejde,“ dodává.

„Mám to rád, když na mě furt něco lítá a musím být připravený. Je to lepší, než když celou třetinu nic neletí, a pak tam spadnou dva blbé góly,“ pokračuje Zajíček.

Za svůj výkon si vysloužil pochvalu od litvínovského trenéra Vladimíra Országha. „Svým způsobem to pro něj byl křest ohněm. Absolutně nezklamal a podržel nás, tak jako v ostatních zápasech,“ pravil slovenský kouč.

„Ve všech zápasech zatím chytal velmi dobře. Vedle Godliče to nemá lehké, ale když se dostane do branky, tak je naší oporou. Nebáli jsme se ho nasadit ani proti top mužstvu extraligy,“ přidal Országh.

„Nebáli jsme se ho nasadit ani proti top mužstvu extraligy.“

Litvínov si dál zvedá sebevědomí před vyřazovacími boji a znovu natáhl svou vítěznou sérii, během které obral Spartu, Mladou Boleslav nebo právě Třinec.

„Máme dobrou formu. My to víme a budeme dál makat, abychom porazili i další mužstva. Hrajeme jako tým, držíme pospolu a nic nevypouštíme,“ povídá talentovaný brankář.

Skvělou fazonu si černožlutá družina bude chtít přenést i do vrcholné fáze ročníku. „Hokejem se bavíme a strašně nám pomáhá, že vyhráváme,“ uzavírá Zajíček.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz