Expardubický kouč Rohlík je zpátky. Práci dostal v Edenu

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Poměrně zajímavé jméno do trenérského štábu mládeže ohlásila pražká Slavia. Místní juniory povede v přetěžké sezoně Pavel Rohlík.

Hokejista sezony

Osmačtyřicetiletý trenér se vrací „na oči“ poprvé od ledna 2017, kdy neslavně skončil v Pardubicích. Třináct měsíců měl v rukou klubovou taktovku coby generální manažer, druhou polovinu tohoto období strávil také v roli hlavního kouče A-týmu.

Pak se po něm – z pohledu českých fanoušků – slehla zem. V sezoně 2018/19 získal exotické angažmá v čínském Pekingu, v závěru minulého, nedohraného ročníku pak nastoupil k hokejistům České Třebové v krajské soutěži.

„Baví mě vychovávat mladé hráče pro potřeby A-týmu. Pomáhat jim připravit se na profesionální kariéru.“

Teď opráší svoje někdejší zkušenosti od mládeže. Ve Slavii nahradí u juniorky Jiřího Vebra, jenž se posunul k A-týmu.

„Na nové angažmá ve Slavii se těším, práce s mladými hráči mě vždy bavila a baví. Kategorie juniorů je navíc specifická tím, že již můžete hráče v tréninkovém procesu zatížit vysokou intenzitou a objemem podobně jako dospělé,“ říká Rohlík v rozhovoru pro klubové stránky.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

V Edenu nebude úplným nováčkem, působil tam už v sezoně 2012/13 u mladšího dorostu. Nejvyšší juniorskou soutěž jinak okusil na pardubické střídačce.

„Baví mě vychovávat mladé hráče pro potřeby A-týmu. Pomáhat jim připravit se na profesionální kariéru. Snažit se, aby každý hráč dosáhl svého osobního maxima, co se týče kondičních, herních a mentálních schopností,“ líčí nový kouč juniorů.

„Od prvního dne přípravy budeme na hráče klást velké nároky.”

Jako asistenta bude mít po ruce Petra Macka. Dorostence nadále povedou Ladislav Slížek s asistentem Milanem Antošem, novým členem trenérského štábu je pak Adam Tomášek.

Obě akademické kategorie bude v nadcházející sezoně spojovat velký tlak na výsledky, nejvyšší soutěže totiž projdou razantním zúžením. Z 19členné juniorské ligy přímo sestoupí pět nejhorších mužstev a šesté půjde do baráže.

Než začal loni na jaře řádit koronavirus, slávističtí junioři patřili k nejslabším týmům. S novými ročníky už to ale pochopitelně může vypadat jinak.

„V minulosti jsem u juniorů podobné sezony zažil a vím, jak je důležité, aby se tým nepohyboval na spodních příčkách. Pokud se tak stane, je to pro celkový rozvoj hráčů složité, protože pak musíte koukat hlavně na výsledky,” hlásí Rohlík.

„Od prvního dne přípravy budeme na hráče klást velké nároky, aby byli dobře připraveni a sezona byla úspěšná,” dodává na webu hc-slavia.cz.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz