Eismannova sedmnáctka spustí v Davosu boj o zámořská turné

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Česká reprezentace do sedmnácti let zahájí nový ročník stejným způsobem jako o rok starší kolegové. Na konci července si třikrát zahraje v Davosu proti domácím Švýcarům.

Pro hokejisty ročníku 2006 byla loňská, první reprezentační sezona dost chudá. Zápasů proti elitním evropským soupeřům se dočkali až v dubnu, přičemž Finům podlehli 3:4 a Švédům 2:5. První polovina ročníku v sedmnáctce by jim to měla vynahradit.

V rozmezí čtyř měsíců se totiž vydají hned dvakrát do zámoří. Vrcholem pro ně bude podzimní World Hockey Challenge, ale už v srpnu absolvují parádní prověrku v podobě turnaje pěti zemí v americkém Colorado Springs. O nominaci zabojují právě během trojutkání v Alpách.

Do čela druhého nejmladšího reprezentačního výběru se vrátil Václav Eismann, jehož asistenty budou Richard Žemlička a Jan Zachrla. Do Švýcarska povezou dvacet hráčů a dva brankáře; o jménech gólmanů rozhodnou až po skončení brankářského kempu v Rokycanech.

Mezi hokejisty v poli bude figurovat i jeden nováček, jehož zápasy v šestnáctce minuly. Extřinecký obránce Matěj Sedláček totiž působí ve Spojených státech. Největší zastoupení na pozvánce mají se třemi jmény právě jeho bývalí Oceláři a také Plzeň, jenž „dodá“ i velkého talenta mladšího ročníku Adama Benáka.

Národní výběr má sraz naplánovaný na neděli 24. července do Sokolova. Po třech dnech tréninku se ve středu přesune do Davosu, zápasy sehraje mezi čtvrtkem 28. a sobotou 30. července. Česká osmnáctka hraje tamtéž od 22. do 24. července.

Nominace sedmnáctky do Švýcarska

Obránci:
Adam Martin Hlinský (Mladá Boleslav), Aleš Zielinski (Třinec), Tomáš Galvas (Olomouc), Martin Švec (Slavia Praha), Adam Jiříček (Plzeň), Jakub Fibigr (Vítkovice), Matěj Sedláček (Seacoast, EHL).

Útočníci:
Oskar Lisler (Mladá Boleslav), Adam Veselský (Jihlava), Matěj Kubiesa, Petr Sikora (oba Třinec), Samuel Drančák (České Budějovice), Adam Benák, Adam Titlbach (oba Plzeň), Jakub Galnor (Přerov), Jiří Klíma, Lukáš Král (oba Hradec Králové), Daniel Florýk (Leksand, Švédsko), Samuel Karol Jung (Oulu, Finsko), Josef Teplý (Växjö, Švédsko).

Dva brankáři budou donominováni z účastníků tréninkového kempu brankářů juniorských reprezentací U16–U20, který se uskuteční od 11. do 15. července v Rokycanech. Nominace proběhne bezprostředně po ukončení této akce.

Náhradníci:

Obránci: Adam Král, Marek Macháček (oba Liberec), Dominik Löffler (Jihlava), Jakub Zubíček (Kometa Brno), Daniel Prokeš (Litvínov), Alex Kubánek (Slavia Praha), Marek Chaloupka, Matyáš Man (oba Vítkovice), Jacob Ficenec (Mannheim, Německo), Samuel Šmerda (Pardubice). Útočníci: Patrik Král, Vojtěch Steklý (oba Mladá Boleslav), Daniel Pekař, Vasil Špilka (oba Liberec), Matěj Vojáček (Jihlava), Samuel Šmerda, Tobiáš Pastor, Matěj Zeman (oba Karlovy Vary), Michal Červenka, Jakub Zduba (oba Kometa Brno), Jan Peroutka, Lukáš Tůma (oba Litvínov), Matyáš Humeník (České Budějovice), Šimon Pohludka (Třinec), Maxmilian Curran (Slavia Praha), Sebastian Glas (Vítkovice), Jaroslav Pospíšil (Chomutov).

Realizační tým:

Manažerka: Tereza Menčíková
Hlavní trenér: Václav Eismann
Asistenti trenéra: Jan Zachrla a Richard Žemlička
Trenér brankářů / video: Jiří Sklenář
Lékař: MUDr. Josef März
Fyzioterapeut: Petr Benda
Kustod: Jan Boháč

Program zápasů v Davosu

Čtvrtek 28. července:
16:00 Švýcarsko – Česko

Pátek 29. července:
16:00 Švýcarsko – Česko

Sobota 30. července:
11:00 Švýcarsko – Česko

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz