Eismann o krizi: Může stvořit generaci nevzdělaných a nezdravých lidí

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jako trenér a pedagog nemůže ani Václav Eismann hodnotit současnou situaci pozitivně. Jak by se podle něj mohla na sportovcích odrazit?

Aplikace Tipsport extraligy

Člověk se tomu chvílemi musí až zasmát. Vždyť před rokem by si ani nedokázal představit, jaké problémy bude muset v každodenním životě řešit. Ovšem úsměvného na tom není nic. A už vůbec ne pro mladé sportovce, kteří pět a půl týdne nemohou hrát ani společně trénovat.

„Radost z toho jednoznačně nemám. Je to situace, kterou jsme nikdo, jak hráči, tak trenéři, nikdy nezažili. Aby v měsících říjnu a listopadu byla zastavená soutěž,“ říká Václav Eismann v rozhovoru pro stránky Energie.

„Můžeme se bavit o tom, že přijde zranění a hráč ze zápasového cyklu vypadne. Teď se nám ale reálně dostali do zranění všichni hráči. Takže já osobně to vnímám velice negativně,“ pokračuje.

Kouč místní juniorky má navíc na situaci ještě komplexnější náhled díky tomu, že pracuje také jako pedagog na základní škole.

„Nejsem epidemiolog ani ministr zdravotnictví, takže nejsem schopen analyzovat všechny dopady. Pro mě je aktuální situace jakýmsi startovním výstřelem pro generaci, která by se mohla při dlouhodobějším stavu stejném jako dnes stát generací nevzdělaných a kondičně zanedbaných a nezdravých lidí. Což si myslím, že je ve finále větší hrozba než ten COVID jako takový,“ kroutí hlavou.

Navíc sleduje i momentální dopady na psychiku hráčů. „Nejasnost dalšího průběhu se negativně odráží v jejich myšlení, protože nevidí to pomyslné světlo na konci tunelu, tedy to, kdy se vrátíme do zápasů, kdy bude vrcholem jejich týdne víkendové mistrovské utkání.“

Však tento aspekt zmiňoval také kouč reprezentační dvacítky Karel Mlejnek, i v době, kdy ještě s týmem nemohl trénovat. Jeho svěřence hnala aspoň v individuální přípravě vidina mistrovství světa, které se přes všechny potíže uskuteční.

Ostatní národní týmy si musejí počkat, včetně Eismannovy sedmnáctky. „Minimálně do Nového roku to nepřichází v úvahu. Věřím, že pak se situace uklidní a my budeme schopni na nějaký kemp vyrazit,“ říká na webu hokejkv.cz.

Přednější je ale stejně každodenní práce v klubech. Bez té ani žádní kvalitní reprezentanti vyrůst nemůžou.

Snad aspoň drobná pozitiva se teď najdou. „Až se vrátíme do normálu, tak si myslím, že tam bude od hráčů obrovská chuť a všichni si budeme vážit stavu, který bude,“ věří Václav Eismann.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz