Dvacítka zná kapitána! V Kanadě ji povede litvínovský talent

Foto: Ondřej Kalát

22. prosince 2020, 21:08

Martin Voltr

Čtyři dny před vstupem do mistrovství světa oznámili trenéři české reprezentace do 20 let jméno kapitána a jeho asistentů. Národní mužstvo povede do boje útočník Jan Myšák.

Aplikace Tipsport extraligy

Že by volba mohla padnout právě na Jana Myšáka, se trochu dalo očekávat. Osmnáctiletý talent z Litvínova měl céčko už na úvodní a jediné zápasové akci sezony v červenci, od nejlépe umístěného Čecha v letošním draftu se očekává vůdčí role na ledě i v kabině.

A to i přesto, že nepatří do dorazového ročníku. Céčko měl na dresu ve stejné situaci naposledy David Výborný na mistrovství světa 1994!

Asistenty kapitána budou Radek Kučeřík s Adamem Najmanem.

Obránce Kučeřík rovněž nemohl v létě odletět do svého klubu v Kanadě, proto rozjel sezonu v prvoligovém Přerově. Odchovance Hodonína, který se do velkého hokeje odrazil v Kometě, čeká druhé mistrovství světa dvacítek.

Naopak útočník Najman absolvuje na šampionátu nejstarší mládežnické kategorie premiéru. Vnuk Josefa Augusty vyrůstal v Jihlavě, od roku 2018 působí v organizaci Liberce.

Foto: Martin Voltr

Soupiska českého týmu

Brankáři (3):
Lukáš Pařík (Benátky nad Jizerou), Jan Bednář (Karlovy Vary), Nick Malík (Třinec).

Obránci (9):
Karel Klikorka (Mladá Boleslav), Martin Hugo Haš (Benátky nad Jizerou), Stanislav Svozil (Kometa Brno), David Jiříček (Plzeň), Michael Krutil, Šimon Kubíček, Daniel Poizl (všichni Litoměřice), Radek Kučeřík (Přerov), Jiří Suhrada (Zlín).

Útočníci (16):
Adam Najman, Jakub Rychlovský (oba Liberec), Michal Gut (Sokolov), Martin Beránek (České Budějovice), Adam Raška (Frýdek-Místek), David Vitouch (Sparta Praha), Filip Koffer, Martin Lang, Pavel Novák, Filip Přikryl, Jaromír Pytlík, Michal Teplý, Matěj Toman (všichni Litoměřice), Jan Myšák (Litvínov), Radek Mužík (Lulea, Švédsko), Ondřej Pšenička (Waterloo, USHL).

Realizační tým:

Manažer: Otakar Černý
Hlavní trenér: Karel Mlejnek
Asistenti trenéra: David Bruk a Pavel Trnka
Trenér brankářů: Martin Láska
Video trenér: Benjamin Sequens
Lékař: MUDr. Jaroslav Budín
Fyzioterapeut: Lukáš Helm
Kondiční trenér: Martin Iterský
Kustodi: Jan Vejvoda a Václav Vejvoda
Media manažer: Ondřej Kalát

Radek Kučeřík

Radek Kučeřík | Foto: Martin Voltr

Adam Najman

Adam Najman | Foto: Martin Voltr

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz