Dvacítka začne sezonu v Salcburku, bude před draftem v plné palbě?

Foto: Klára Petrásková

30. května 2018, 11:10

Martin Voltr

Stejně jako loňskou sezonu, i tu letošní zahájí z českých reprezentací jako první dvacítka. Pod novým trenérským vedením se v červnu vydá na soustředění do rakouského Salcburku, kde budou adepti ročníků 1999 až 2001 společně trénovat šest dní.

Nový fanshop

Největším otazníkem aktuálně zůstává, kdo nejstarší mládežnickou reprezentaci povede po odchodu Filipa Pešána. K týmu byl už před delší dobou jmenován Václav Varaďa, nicméně ten zůstává také ve hře o post hlavního trenéra seniorské reprezentace.

Pokud by se potvrdily poslední spekulace a výkonný výbor by 7. června jmenoval Miloše Říhu, pak už by nic nebránilo nástupu kouče třineckých Ocelářů k národnímu týmu. Varaďa vedl hokejisty těchto ročníků předloni v osmnáctce i loni v devatenáctce, hned na začátku vyhrál zlato na Memoriálu Ivana Hlinky, ale teď by ho čekala nejtěžší mise. Jejím vrcholem bude mistrovství světa v kanadském Vancouveru.

Kemp v Salcburku poslouží novým trenérům pro zmapování širšího okruhu kandidátů národního dresu – pozvánku dostali 4 brankáři, 12 obránců a 18 útočníků, tedy kompletních šest formací. Termín od 12. do 17. června by měl umožnit účast také hráčům, kteří budou o necelý týden později v Dallasu napjatě čekat, zda (a jak vysoko) zazní jejich jméno na draftu NHL.

Foto: Klára Petrásková

V nominaci proto nechybí Filip Zadina, Martin Kaut či Jakub Škarek, kteří jsou momentálně na testech v Buffalu; z dříve narozených zase Martin Nečas, Filip Chytil nebo Jakub Galvas. 11 hráčů z výběru se zúčastnilo letošního MS dvacítek a 12 bojovalo v dubnu na osmnáctkách, Jakub Lauko stihl obojí. Benjamínkem sestavy je Martin Hugo Haš, jediný s ročníkem narození 2001.

Reprezentace se sejde v úterý 12. června ráno na zimním stadionu v Rokycanech, odkud hned zamíří do věhlasné akademie Red Bullu. Šestidenní kemp absolvuje v tréninkovém módu bez zápasu, první souboje ji čekají až v červenci. Dvacítka se po loňském vzoru utká 16. a 17. července v Brně se stejně starými Švýcary.

Nominace českého týmu

Brankáři:
Jakub Škarek (Lahti, Finsko), Lukáš Dostál (Kometa Brno), Tomáš Vomáčka (Lincoln, USHL), Jiří Patera (Cedar Rapids, USHL).

Obránci:
David Kvasnička (Plzeň), Ondřej Buchtela (Chomutov), Dalimil Mikyska (Kometa Brno), Matyáš Zelingr (Kladno), Jakub Galvas (Olomouc), Radim Šalda (Saint John, QMJHL), Daniel Bukač (Brandon, WHL), Filip Král (Spokane, WHL), Libor Zábranský (Kelowna, WHL), Martin Hugo Haš (Tampere, Finsko), Zack Malík (Sudbury, OHL), Tomáš Dajčar (Quebec Remparts, QMJHL).

Útočníci:
Kryštof Hrabík (Liberec), Jakub Lauko (Chomutov), Ondřej Machala (Litoměřice), Martin Nečas, Karel Plášek (oba Kometa Brno), Jan Jeník (Benátky nad Jizerou), Ostap Safin (Saint John, QMJHL), Michal Kvasnica (Frýdek-Místek), Martin Kaut (Pardubice), Filip Chytil (New York Rangers, NHL), Filip Zadina (Halifax, QMJHL), Jáchym Kondelík, Matěj Pekař (oba Muskegon, USHL), Lukáš Rousek (Sparta Praha), Jan Kern (Dubuque, USHL), Jan Hladonik (Blainville-Boisbriand, QMJHL), Matyáš Svoboda (Sioux City, USHL), Matěj Blümel (Waterloo, USHL).

Náhradníci:

Brankář: Daniel Dvořák (Hradec Králové). Obránci: Jan Bednář (Liberec), Filip Bernáth (Karlovy Vary), Michael Gaspar (Litoměřice), Jan Dluhoš (Zlín). Útočníci: Jakub Pour (Plzeň), Vojtěch Střondala, Adam Gajarský (oba Kometa Brno), Jakub Navrátil (Přerov), Ondřej Chrtek (Benátky nad Jizerou), Tomáš Vochozka (Coulee Region, NAHL), Marek Škvrně (Kelowna, WHL), Petr Čajka (Zug, Švýcarsko).

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz